Суддя Печерського райсуду може створити небезпечний прецедент для всіх власників земельних ділянок, - ЗМІ

Як повідомляється, жителька Києва Тетяна Пономаренко не може завершити будівництво житлового будинку, хоча має всю дозвільну документацію і є власницею земельної ділянки, через справу, що перебуває у провадженні Печерського суду

Через рішення судді Печерського районного суду столиці може виникнути небезпечний прецедент для всіх власників земельних ділянок в Україні. Про це йдеться в сюжеті телеканалу "Інтер"

Як повідомляється, жителька Києва Тетяна Пономаренко не може завершити будівництво житлового будинку, хоча має всю дозвільну документацію і є власницею земельної ділянки, через справу, що перебуває у провадженні Печерського суду. Причина в тому, що їй чинить перешкоди людина, яка не є сусідом, але проживає на тій же вулиці.

"За кадастровими даними обидві земельні ділянки не є суміжними, тобто позивач і відповідач навіть не є сусідами. Тому незрозуміло, чому суд вирішив, що в цій справі порушують права позивача, і виніс ухвалу щодо забезпечення позову", - каже адвокат Вікторія Скороход.

Противник будівництва – колишній керівник одного з інтернет-провайдерів Борис Непомящий – висловлює лише одну скаргу: будівництво псуватиме краєвид з вікон.

Пономаренко пропонує звернути увагу на Держкадастр, з якого видно, що її сусід сам захопив суміжну земельну ділянку, на яку не оформлено жодних майнових прав. "Сьогодні він сам будує там капітальні будівлі та ще й вважає себе потерпілою стороною", – зазначає Пономаренко.

На думку Тетяни Пономаренко, нескінчений конфлікт з боку Бориса Непомящего, у тому числі й судове провадження, призводять до великих додаткових витрат, а також знецінюють такий матеріальний актив, як земельна ділянка.

Своєю чергою, на думку адвоката, суддя неуважно поставилася до цієї справи і винесла несправедливе рішення, наслідком якого стане надзвичайно небезпечний прецедент для інших власників земельних ділянок. "Це небезпечно для реалізації громадянами права власності загалом, оскільки виходить, що будь-яка зацікавлена стороння особа через упереджений суд може заблокувати будівництво приватного будинку, накласти арешт на земельну ділянку, відключити життєво необхідні комунікації – світло, воду та комунікацію", - говорить вона.

Зазначимо, на дії судді Олесі Батрин, яка веде цю справу, звернула увагу Вища рада правосуддя. "На дії вказаної судді надходили скарги, які перебувають на різних етапах дисциплінарного провадження. Зокрема, було відкрито і дві дисциплінарні справи щодо вказаної судді", - повідомила начальник Управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності секретаріату Вищої ради правосуддя Оксана Лисенко.

Розгляд цієї справи в Печерському районному суді продовжать 16 квітня.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів