Суд визнав незаконним втручання Сюмар у розслідування нападу на журналістів "Радіо Свобода"

Позов, поданий нардепом Василем Німченком, було задоволено судом частково

Вікторія Сюмар в парламенті. Архівне фото. "Народный фронт"

Суд частково задовольнив позов нардепа Василя Німченка проти голови парламентського комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторії Сюмар щодо інциденту за участю журналістів програми "Схеми". Про це повідомляє прес-служба Окружного адміністративного суду Києва.

Нагадуємо, Німченко звернувся у суд з проханням визнати протиправними дії Сюмар щодо втручання у діяльність прокуратури та Національної поліції з розслідування перешкоджання професійній діяльності журналістів. Також Німченко просив суд зобов'язати Сюмар надалі утримуватися від подібних дій.

"У позовній заяві було вказано про те, що у свій час до порядку денного Комітету було включено питання "Про інцидент з ознаками перешкоджання журналістській діяльності Михайла Ткача й оператора Кирила Лазаревича ввечері 7 листопада 2017 біля VIP-терміналу аеропорту "Київ", - повідомляють у суді.

Сюмар на засідання не з'явилася, хоча була повідомлена про час і місце проведення, і причину неявки не повідомила.

"Після виходу з нарадчої було оголошено рішення – адміністративний позов задовольнити частково – визнати протиправними дії голови Комітету Вікторії Сюмар щодо втручання  у діяльність органів прокуратури, досудового слідства Національної поліції України, які здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо перешкоджання законній професійній діяльності журналістів. У решті позовних вимог – відмовити", - вказується в повідомленні.

Раніше Сюмар заявила, що "позов народного депутата Німченка з приводу втручання членів комітету в діяльність працівників правоохоронних органів щодо проведення досудового слідства щодо так званого побиття журналістів "Радіо Свобода" є "бажанням проросійських сил закрити рот і якось "покарати" усіх, хто у них асоціюється з Майданом і новими підходами до свободи слова та прав людини".

Нагадаємо, увечері 7 листопада 2017 року невідомі напали на журналістів "Радіо Свободи", які знімали приліт лідера партії "Український вибір" Віктора Медведчука з Росії.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів