Центральний районний суд Миколаєва 21 квітня виправдав екс-начальника Миколаївського міського управління міліції Олега Шевчука у справі про спробу розгону місцевого Євромайдану, повідомляє місцевий новинний сайт "Преступности.НЕТ".

Шевчука звинувачували за частиною 2 статті 365 ("Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу") і статті 340 ("Незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій") Кримінального кодексу України. Шевчук звинувачувався в тому, що в ніч на 23 листопада 2013 року віддав низку незаконних наказів своїм підлеглим міліціонерам, спрямованих на перешкоджання проведенню мирного мітингу, що супроводжувалося застосуванням насильства.

Прокуратура просила для нього п'ять років позбавлення волі зі звільненням від відбування покарання строком на три роки, а також позбавлення звання полковник міліції. При цьому потерпілі по справі заявили в суді, що не мають особистих претензій до Шевчуку і просили вибрати для нього максимально м'яку міру покарання. Шевчук раніше просив суд винести виправдувальний вирок і не визнавав свою провину.

Рішення по даній справі суддя Світлана Скрипченко, яка винесла виправдувальний вирок Шевчуку, обговорювала з 9 березня 2017 року. Розгляд справи тривав з 11 червня 2015 року.

Відомо, що за даними прес-служби прокуратури Миколаївської області, Шевчук віддав підлеглим працівникам міліції незаконні накази про припинення в ніч 23 листопада 2013 року мирної безстрокової акції на підтримку підписання Угоди про асоціацію України і ЄС. При цьому між правоохоронцями та мітингувальниками зав'язалася бійка, в якій постраждало три людини.