112.ua

Печерський районний суд міста Києва частково задовольнив клопотання прокуратури й обрав запобіжний захід стосовно мера міста Вишгород Олексія Момота у вигляді особистого зобов'язання. Таке рішення в п'ятницю оголосив головуючий суддя Олег Білоцерківець, повідомляє Укрінформ.

"Слідчий суддя ухвалив клопотання прокуратури задовольнити частково: в обранні запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту підозрюваному Олексію Момоту відмовити. Застосувати до Момота запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання", - сказав він, зачитавши резолютивну частину постанови.

При цьому суддя зобов'язав Момота прибувати до слідчого, повідомляти слідчого або суд про зміну свого місця проживання або місця роботи, утримуватися від спілкування з особами, які брали участь як поняті під час проведення слідчих дій, а також свідками, не відлучатися з міста Вишгород без дозволу слідчого, прокурора або суду.

"Термін виконання обов'язків, покладених на підозрюваного, визначити в межах строку досудового розслідування - до 14 квітня 2017 року включно", - додав суддя.

Прокуратура просила суд застосувати до Момота запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

За словами адвокатів, 15 лютого прокуратура висунула нову підозру Момоту за ч. 2 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди посадовою особою у значному розмірі) Кримінального кодексу України.

Сторона захисту заявила в суді, що ця нова підозра "не відрізняється жодним чином від попередньої", про яку прокуратура повідомила Момоту у квітні 2016 року, "хіба що змінено прізвище особи, яка її підписала".

Нагадаємо, 14 квітня 2016 року працівниками прокуратури Київської області спільно з працівниками Головного управління СБУ в місті Києві та Київській області затриманий мер Вишгорода Олексій Момот, який разом із чотирма спільниками вимагав від представника будівельної фірми неправомірну вигоду в сумі 300 тис. дол., а також приміщення площею 4 тис. кв. м у новобудові.

Сам Момот вважає справу проти нього політичним замовленням і стверджує, що його не затримали під час отримання хабара, а на прийомі громадян у міськраді Вишгорода. Також мер заявив, що опубліковані правоохоронцями фото грошових купюр, нібито отриманих ним як хабар, були зроблені не в його робочому кабінеті, а в Києві.

У разі якщо слідство доведе вину Момота, йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком від 8 до 12 років.

Суд заарештував мера Вишгорода на два місяці з можливістю внесення 5 млн грн застави. Після внесення застави Момот вийшов з Лук'янівського СІЗО.