Суд відновив на посаді чиновника "Укрзалізниці", підозрюваного в розтраті 284,3 млн гривень

Керівництво "Укрзалізниці" має намір подавати апеляцію

Іван Груник hubs.ua

Галицький районний суд Львова відновив на посаді керівника львівської філії "Укрзалізниці", якого ГПУ підозрює в корупції. Крім того, суд постановив компенсувати йому 160 тисяч гривень за пропущені робочі дні. Про це повідомляє видання "Дивись.info".

Іван Груник очолював "Львівську залізницю" з грудня 2016 року і був звільнений у січні 2018 року за підсумками службової перевірки.

Новини за темою: "Укрзалізниця" планує встановити системи відеоспостереження в оновлених вагонах

Як повідомляє видання, після перевірки Генеральна прокуратура України розпочала розслідування виявлених багатомільйонних розтрат. Згідно з даними слідства, під керівництвом Груника підприємству був нанесений збиток у 284,3 млн гривень.

Зокрема, увагу слідства привернули тендерні закупівлі, які проводилися під керівництвом Груника. Так, контракт на поставку екскаватора вартістю в 2,74 млн гривень "розіграли" дві фірми, зареєстровані за однією адресою. Також львівська філія передала фірмі-"прокладці" 4 тендери загальною вартістю 3,6 млн гривень.

Новини за темою: Справу екс-міністра енергетики Ставицького скеровано до суду, - ГПУ

Крім того, внутрішня службова перевірка "Укрзалізниці" виявила у львівському філіалі договори на реконструкцію або постачання певних запчастин, які не відповідають роботам, що фактично виконувалися на підприємстві, і акти списання пального на ремонтні роботи з неправильно вказаними датами. Також на підприємстві були виявлені "мертві душі", на "зарплату" яких виділялися реальні кошти.

Не дивлячись на всі ці факти, Груник, звільнений за нецільове використання майна, подав до суду з вимогою поновити його на посаді, і через три місяці виграв його.

Новини за темою: У Києві суддю Окружного адміністративного суду затримали на хабарі

Глава "Укрзалізниці" Євген Кравцов заявив, що як тільки компанія офіційно отримає рішення суду, вона подасть апеляцію.

"Ми не бачимо підстав для поновлення цього працівника. Я можу сказати, що під час ревізії було виявлено зловживань більш ніж на 250 млн гривень. На сьогодні, наскільки мені відомо, компетентні правоохоронні органи проводять відповідні розслідування", - заявив він.

Джерело: Дивись.info

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів