Суд ухвалив рішення у позові УПЦ до Мінкульту щодо нереєстрації статутів релігійних організацій

Окружний адміністративний суд міста Києва оголосив вступну та резолютивну частину свого рішення щодо позову Української православної церкви до Міністерства культури України. У ньому йдеться, що Мінкульт у питаннях нереєстрації статутів релігійних організацій УПЦ чинив незаконно, повідомляє "112 Україна".

"З грудня 2014 року по травень 2015 року було подано до міністерства культури одинадцять пакетів докуметів для реєстрації статутів. Але протягом двох років не відбувалось ніяких реєстраційних дій, всіляко уникали офіційного листування, офіційних зауважень до статутів, у зв'язку з чим УПЦ була змушена звернутися за захистом своїх прав до суду", - розказав голова юридичного відділу УПЦ протоієрей Олександр Бахов.

За словами представників УПЦ, суд задовольнив дві з трьох поданих Міністерству культури вимог. По-перше, визнав незаконним дії щодо повернення на доопрацювання пакетів реєстраційних документів. Друге - зобов'язав Мінкульт розглянути реєстрацію цих статутів по суті.

"Пан Юраш стверджував, і я так розумію, що він надалі притримується такої думки, що вони будуть так само розглядати ті статути, як розглядали до цього. Але я вважаю, що вони повинні їх розглядати з умовами і урахуванням тих фактів і доказів, які вже будуть викладені у судовому рішенні", - додав представник УПЦ.

В УПЦ стверджують про неможливість втручань в справи УПЦ для недопущення руйнування її інституційної та ієрархічної структури.

Джерело: 112.ua

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів