Сергій Перелому. Фото з архіву.
Украинское фото

Солом'янський районний суд Києва почав обирати запобіжний захід для колишнього голови наглядової ради Одеського припортового заводу Сергія Переломи у справі колишнього депутата Верховної Ради Миколи Мартиненка, повідомляють "Українські Новини".

Згідно з повідомленням, суддя Олександр Бобровник почав розглядати клопотання про арешт Переломи під час перерви у справі Мартиненка.

"Адвокати екс-депутата, які також є захисниками Переломи, заявили відвід судді Бобровнику, звинувачуючи його в упередженості. Прокурори не підтримали. Близько 19:50 суд оголосив перерву в розгляді цієї справи для розгляду заяви про відвід", - наголошується в повідомленні.

Нагадаємо, сьогодні заступник генпрокурора — керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький повідомив, що іншим підозрюваним у справі "СхідГЗК" є колишній голова наглядової ради Одеського припортового заводу Сергій Перелома. САП має намір клопотати про застосування для нього арешту з можливістю внесення 100 млн грн застави.

Як відомо, 20 квітня 2017 року співробітники НАБУ затримали колишнього народного депутата України Миколу Мартиненка. Йому повідомили про підозру у створенні злочинної організації (ч. 5 ст. 191 КК) і привласненні, розтраті майна або заволодінні ним шляхом зловживання службовим становищем (ч. 1 ст. 255 ККУ).

Новини за темою: Захист Мартиненка заявив відвід судді Бобровнику, у засіданні оголошено перерву

У той же день детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП затримали другого підозрюваного у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255 ("Створення злочинної організації"), ч. 5 ст. 191 ("Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем") Кримінального кодексу України.

За версією слідства, державне підприємство "СхідГЗК" уклало контракт з компанією-посередником, підконтрольною затриманому екс-народному депутату, на постачання уранового концентрату за завищеними цінами, внаслідок чого інтересам ДП в 2014-2016 роках було завдано збитків у розмірі 17,28 млн дол.