Нардеп Борислав Розенблат
solydarnist.org

Солом’янський райсуд Києва розгляне клопотання прокуратури про обрання запобіжного заходу для позафракційного народного депутата Борислава Розенблата 18 липня, повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на прес-службу суду.

Згідно з повідомленням, початок засідання заплановано на 10:00.

Раніше керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назар Холодницький заявив, що прокурори клопотатимуть у суді про обрання для нардепів Борислава Розенблата і Максима Полякова запобіжного заходу у вигляді застави в розмірі 10 млн грн і 500 тис. грн відповідно.

Крім того, прокурори наполягатимуть на тому, щоб нардепи здали свої закордонні паспорти.

Очікувалося, що розгляд справ вищезгаданих нардепів відбудеться у суді з 17 по 21 липня. 

Щодо того, коли суд розглядатиме клопотання про запобіжний захід для Полякова, інформації наразі немає.

Нагадаємо, 13 липня генеральний прокурор України Юрій Луценко офіційно вручив підозри Розенблатові й Полякову, щодо яких Верховна Рада України раніше дала згоду на притягнення їх до кримінальної відповідальності.

Борислав Розенблат і Максим Поляков є фігурантами так званої "бурштинової справи". У діях Розенблата ГПУ вбачає ознаки зловживання впливом і хабарництва на загальну суму в 280 тис. дол., у діях Полякова – ознаки зловживання впливом і хабарництва на суму в 7500 дол. Цих депутатів підозрюють в отриманні неправомірної вигоди за внесення до парламенту законопроектів і здійснення інших дій, пов’язаних із видобутком бурштину, в інтересах компанії-нерезидента.

Депутати всі звинувачення відкидають.