Стало відомо щодо причини обшуків в угіддях Лаври і в житлі Павла

Фото з відкритих джерел

СБУ проводить обшуки в Києво-Печерській Лаврі в рамках розслідування кримінального провадження про порушення рівноправності громадян у залежності від ставлення до релігії, у якому фігурує намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври УПЦ Митрополит Павло. Про це стало відомо з судового рішення, яким було надано дозвіл на проведення обшуків, пише УНН.

Ржищівский міськсуд Київської області за клопотанням прокурора Кагарлицької місцевої прокуратури дав дозвіл на проведення обшуку в квартирі Митрополита Павла, а також в Лаврі. У кримінальному провадженні розслідується злочин, передбачений статтею 161 КК україни - порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії. 

Кримінальне провадження відкрито після одного з інтерв'ю Митрополита Павла. В ухвалі суду йдеться "25 жовтня 2018 на хостингу YouTube на каналі "Главновости" розміщено відеозапис інтерв'ю з намісника Свято-Успенського Києво-Печерської Лаври УПЦ Лебедя Петра Дмитровича під назвою" Митрополит Павло про Філарета: Він з бісом поцілувався". 

Працівники департаменту захисту національної державності СБУ після перегляду зазначеного інтерв'ю зробили висновок про те, що Лебідь своїми висловлюваннями порушує рівноправність громадян через їх релігійні переконання. 

В рамках кримінального провадження правоохоронці проводять слідчі дії, а саме обшуки з метою виявити запису (зошити, блокноти, записні книжки, листи, документи) або електронні носії інформації з метою виявлення фактів, що підтверджують підготовку Митрополитом умисних дій, спрямованих на розпалювання релігійної ворожнечі. 

"УНН"

"УНН"

"УНН"

Джерело: 112.ua

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів