Справу засудженого в США російського льотчика Ярошенка переглянуть у квітні 2019 року, - омбудсмен РФ

Апарат російського омбудсмена вимагає передачі Ярошенка в РФ згідно з конвенцією Ради Європи про передачу засуджених осіб

"ТАСС"

Влада США перегляне справу російського льотчика Костянтина Ярошенка, який відбуває термін в американській в'язниці за звинуваченням у підготовці до транспортування великої партії наркотиків на територію США. Справа буде переглянута у квітні 2019 року. Про це повідомляє апарат уповноваженого з прав людини в Росії, передає видання "Известия".

Наголошується, що апарат омбудсмена отримав відповідь від Держдепу США, куди омбудсмен Тетяна Москалькова звернулася з проханням про передачу Ярошенка в країну громадянства.

"Згідно з конвенцією Ради Європи про передачу засуджених осіб, а США є її членом, є можливість переведення Ярошенка в Росію для відбування строку на території РФ. Відповідно до внутрішніх правил Штатів подача заяв з проханням перевести ув'язненого для відбування покарання в країну громадянства здійснюється раз на два роки. Таким чином, справа Ярошенка буде переглянута у квітні наступного року. Захист вимагатиме цього", - заявив радник російського омбудсмена В'ячеслав Толмачов.

Нагадаємо, Ярошенко був заарештований у травні 2010 року в африканській Ліберії співробітниками Агентства національної безпеки США за підозрою в підготовці до транспортування великої партії наркотиків на територію США. У вересні 2011 року окружний суд США по південному округу штату Нью-Йорк засудив його до 20 років в'язниці. У травні 2017 року уповноважений з прав людини в Росії Тетяна Москалькова підписала офіційне звернення до Трампа, в якому попросила американського президента помилувати Ярошенка.

Джерело: Известия

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів