Справа НАБУ проти Міноборони: Підозрюваний попросив допомоги у посла США

Він також додав, що його честь і гідність спаплюжені, адже зазначене кримінальне переслідування за підозрою в розтраті державних коштів не базується на законі

Ветеран Збройних сил України Борис Малиш, підозрюваний в причетності до паливної схеми на 149 млн грн, через яку армія недоотримала 5-9% обсягів пального, для захисту своєї честі вирішив звернутися до посла США в Україні Марі Йованович.

Про це повідомив адвокат іншого підозрюваного у скандальній справі, директора департаменту держзакупівель Міністерства оборони полковника Володимира Гулевича, Олег Бабич в ексклюзивному коментарі "Обозревателю".

Він нагадав, що низка офіцерів, включаючи Малиша, на чолі із заступником міністра оборони підозрюються в тому, що при закупівлі пального для потреб ЗСУ у червні 2016 року вони підписали з переможцем конкурсу за електронною системою ProZorro додаткові договори, які збільшували закупівельні ціни та привели до зниження поставок.

Однак, будучи впевненим у своїй невинуватості, Малиш при підтримці свого адвоката направив американському дипломату відкритий лист, в якому викладено дійсні обставини справи і прохання про особистий прийом.

"Зайве говорити, що в останні місяці мені довелося пережити багато не найкращих хвилин мого життя, починаючи з принизливого обшуку на очах дружини і всього гуртожитку, затримання з подальшим цілодобовим домашнім арештом і закінчуючи необґрунтованою підозрою у скоєнні особливо тяжкого злочину", — зазначає Малиш у документі.

Він також додав, що його честь і гідність спаплюжено, адже зазначене кримінальне переслідування за підозрою в розтраті державних коштів не базується на законі.

"В умовах, коли з 24 квітня 2016 року в Україні почалося загальне подорожчання палива, заключення в червні 2016 року додаткових угод з ТОВ "Трейд Коммодіті" щодо підвищення ціни і, відповідно, зменшення обсягів постачання було єдино можливим управлінським рішенням, яке запобігло закупівлі палива Міноборони за ще вищими цінами", — запевнив офіцер.

"Від себе додам, що за таких обставин єдиним законним рішенням має стати закриття справи за відсутності події кримінального злочину. Тому захистом іншого підозрюваного у справі, директора департаменту міністерства Володимира Гулевича, в прокуратуру і Національне антикорупційне бюро вже заявлено відповідне клопотання", — підкреслив Бабич.

Як повідомляв "Обозреватель", раніше Бабич заявив, що порушення НАБУ кримінальної справи проти Гулевича призвело до того, що в 2017 році ЗСУ не отримали пального на 676 млн грн, а договори з постачальниками було розірвано.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів