Справа Бабченка: Цимбалюк розповів, як імітували "вбивство" журналіста

Цимбалюк зізнався, що Бабченко не ходив у магазин, замість цього його довго гримували

Олексій Цимбалюк оголосив себе "кілером" Бабченко Олексій Цимбалюк\Facebook

Олексій Цимбалюк, якого нібито найняли для вбивства російського журналіста Аркадія Бабченко, познайомився з ним за 2-3 дні до інсинуації, тоді ж продумав маршрут свого відступу.

"За два-три дні до цього я приїхав до його будинку", – розповів він в інтерв'ю BBC.

"Вся операція повинна була відбутися максимально достовірно: мені потрібно було оглянути маршрут, як я туди приїду, як буду відходити, щоб не потрапити ні на які камери. Потрібно було зробити все, щоб поліцейські не знайшли мене в перший же день, тому що все б відразу розсипалося, розламалося", – заявив Цимбалюк.

Він пояснив, що на наступний день повинен був зустрітися з посередником Борисом Германом для одержання другої частини грошей.

Цимбалюк розповів, що оперативник СБУ так сказав Бабченко: "Познайомтеся, це людина, який повинен був вас вбити". За його словами, Аркадій виглядав наляканим.

Екс-боєць уточнив, що його не залучали до планування спецоперації – "все готувала СБУ".

Про вечорі "вбивства" він сказав зі сміхом: "Особливо нічого розповідати. Поїв супу, викликав таксі і поїхав вбивати Бабченко. Я під'їхав не на сам адреса, а зупинився метрів 200, в сусідньому дворі. після того, як отримав сигнал, зайшов у під'їзд і піднявся на потрібний поверх".

Цимбаолюк зізнався, що Бабченко не ходив у магазин, замість цього його довго гримували: "Коли я піднявся в його квартиру, він вже лежав загримований. Біля нього просто поклали фляги з водою, щоб імітувати, що цей похід в магазин відбувся".

"Аркадій лежав у калюжі крові, поряд з ним стояли пляшки з водою – все було так, як потім всі побачили на картинках. Все було готове до приїзду швидкої і до всього іншого", – зазначив він.

"Нікого – ні співробітників СБУ, ні гримерів – там не було. Була тільки його дружина, яка за легендою під час вбивства була в душі. Вона повинна була почути, як впало тіло, вийти звідти і викликати швидку", – розповів Цимбалюк.

Свою присутність він пояснив так: "Я повинен був там з'явитися, тому що все можливо: мене міг хтось дублювати, могли стежити за мною. Тому все повинно виглядати максимально правдоподібно".

"Я не стріляв. Зброя не використовувалася взагалі: в цьому немає сенсу. Якщо працює пістолет з глушником, то пострілів ніхто й так би не почув. Якийсь час ми думали, не використовувати петарду, щоб імітувати звук пострілу, але потім зійшлися на думці, що цього не потрібно", – додав екс-боєць.

Цимбалюк згадав: "Я сказав "Доброго здоров'я". Він (Аркадій) попросив, щоб я його не смішив".

Він зазначив, що був у квартирі "буквально 10-15 секунд" і стежив за подіями, щоб вийти без свідків.

"Я відійшов на безпечну відстань, маршрут я визначив за кілька днів до того. Звідти поїхав у безпечне місце. Все", – розповів Цимбалюк.

З приводу фоторобота він сказав: "Був свідок, який сидів там, коли я заходив у під'їзд і виходив звідти. Він на мене подивився, але слава Богу, не дуже уважно, і все, що він запам'ятав – це мою бороду, тому що він описав одяг невірно".

На питання, чи спілкувався він з Бабченко після спецоперації, Цимбалюк відповів: "Ми кілька разів переписувалися в Facebook. Аркадій подякував мені за те, що він залишився живий... Я думаю, ми ще зустрінемося, звичайно, борги треба віддавати. Я люблю односолодовий (віскі – ред.)".

Джерело: 112.ua

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів