Спостерігачі ОБСЄ бачили біля "виборчих дільниць" у псевдореспубліках озброєних автоматами людей

Деякі місцеві жителі говорили представникам СММ ОБСЄ, що побоюються затримок зарплат та інших "наслідків", якщо не візьмуть участі в голосуванні

Открытый источник

В день так званих "виборів" в окремих районах Донецької та Луганської областей біля "виборчих дільниць" стояли по кілька людей у повному бойовому спорядженні і з автоматами. Про це йдеться в звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

"11 листопада в непідконтрольною уряду Донецьку команда місії зафіксувала невелике збільшення присутності членів збройних формувань в деяких частинах центру міста. Спостерігачі бачили будівлі з табличками, на яких було написано "виборчі дільниці"; зовні більшості таких будівель стояли 2–4 людини в повному бойовому спорядженні і з автоматами. Поблизу спостерігачі бачили прилавки, схожі на ті, які використовуються на ринках", - йдеться в повідомленні.

За даними спостерігачів, протягом деякого періоду часу не працювали мережі мобільного зв'язку (Vodafone і "Фенікс").

"Деякі мирні жителі окремо ділилися своїми переживаннями з приводу того, що люди відчували, що вони змушені "голосувати", так як в противному випадку можуть зіткнуться з затримками з виплатою заробітної плати або наданням послуг з охорони здоров'я у непідконтрольних уряду районах", - зазначили у звіті ОБСЄ.

Повідомляється, що інші місцеві жителі висловлювали занепокоєння щодо можливих наслідків, якщо вони проголосують, а потім поїдуть у підконтрольні українському уряду райони.

Новини за темою: СБУ про підсумки "виборів" бойовиків в ОРДЛО: Продовжили гратися з цифрами

Нагадаємо, в окремих районах Донецької та Луганської областей на сході України 11 листопада відбулися так звані "вибори" "народних рад (парламентів) та "голів" територій. Протягом дня російські ЗМІ кілька разів повідомляли, що вибори проходять спокійно" і "без порушень".

За результатами підрахунку 100% бюлетенів у самопроголошених республіках повідомили про обрання Пасічника у Луганській області з результатом 68,3% і Пушиліна в Донецькій області 60,85% голосами "виборців".

Відзначимо, вибори "голів" і "народних рад" в непідконтрольних уряду України районах Донецької та Луганської областей проходять вже вдруге - вперше вони відбулися в листопаді 2014 року.

Як і тоді, Україна та її союзники їх не визнають, президент Петро Порошенко називав вибори в ЛДНР "фейковими" і закликав населення не брати в них участі. В ЄС вже засудили вибори в ОРДЛО і закликали Росію вплинути на сепаратистів.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів