Сьогодні у багатьох є два паспорти, і цю ситуацію потрібно врегулювати, - Москалькова
Російський омбудсмен запропонувала "йти один одному назустріч і допомогти громадянам України і Росії"
15:53 26.06.2018
Уповноважений з прав людини в Російській Федерації Тетяна Москалькова підкреслює, що сьогодні у багатьох є два паспорти - російський та український. І цю ситуацію потрібно врегулювати. Про це вона сказала журналістам під час брифінгу в Києві, передає "112 Україна".
"Дуже у багатьох сьогодні є два паспорти на руках, російський та український, тому що людям зручно так відвідувати своїх рідних, близьких. Така сьогодні ситуація, її треба врегулювати юридично", - сказала вона.
На питання журналістів, чому не пускають українського омбудсмена Людмилу Денісову до Олега Сенцова в Росії, Москалькова відповіла:
"Тому що у нього є російське громадянство. Така ж ситуація щодо мене. Чому нашого консула не пускають до Одинцова, Баранова, Висоцького, Вишинського, вагітної Одновол, яка знаходиться під вартою, – це взагалі ні в які рамки? Жінка за її практично волонтерську діяльність перебуває в неволі. Давайте двосторонньо підходити до цієї ситуації і йти назустріч один одному, щоб допомогти і громадянам України, і громадянам Росії", - додала вона.
Перед цим Москалькова знову заявила, що життя українського режисера Олега Сенцова, який голодує з 14 травня у російській колонії, нічого не загрожує.
Сьогодні, 26 червня, російський омбудсмен перебуває в Києві, щоб відвідати російських ув'язнених у київському СІЗО. Як вона заявила пізніше, її не пустили до дезертира Максима Одинцова. Причина недопуску - відсутність дозволу на відвідування від Міністерства юстиції України.