Сметана: Санкції проти РФ є необхідними як механізм досягнення миру

"Треба розуміти, що санкції вводять не заради санкцій", – вважає юрист

112.ua

Санкції проти РФ необхідні для того, щоб змусити Росію почути, що слід припинити конфлікт. Про це в ефірі "112 Україна" заявив юрист Василь Сметана.

"Треба розуміти, що санкції вводять не заради санкцій. Ми хочемо змусити Росію почути, навіть опосередковано, через олігархію, що необхідно припинити конфлікт. Санкції можуть тривати багато десятиліть, а нам необхідно, щоб в Україні настав мир, і санкції – це спосіб примусу Росії до миру. Треба дивитися, чи достатньо цих санкцій, у тому числі США, чи необхідні ще якісь механізми для досягнення миру. Мета санкцій – мир", - сказав він.

Юрист також вважає, що механізм санкцій працює як на побутовому рівні, так і на глобальному.

"Існують правові механізми: закон про санкції та рішення РНБО, наприклад. Люди можуть згадати, як вони користувалися "ВКонтакте" чи "Яндекс. Навігатором", а сьогодні не можуть цього робити. Тобто це працює, якщо говорити про побутовий рівень. Також є заборона на виведення капіталу, один із заходів санкцій. Змінити тих же бенефіціарів теж буде складно", - додав він.

Нагадаємо, 2 травня Рада нацбезпеки та оборони України (РНБО) на засіданні підтримала питання введення персональних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) щодо юридичних та фізичних осіб, пов'язаних з російською агресією проти України, а також щодо яких уряди США та країн ЄС застосували відповідні рішення.

Також введено санкції щодо осіб, причетних до інформаційної та кіберагресії проти нашої країни, до протиправних дій проти громадян України, яких незаконно тримають у Росії, депутатів Державної Думи і членів Ради федерації Федеральних зборів Росії та ін.

Нагадаємо, 16 вересня 2015 року Україна ввела санкції щодо Росії. Санкції стосуються 388 фізичних осіб. Це громадяни Росії, України, представники самопроголошених "республік" на Донбасі, а також громадяни іноземних держав. Санкції передбачають блокування активів, тимчасові обмеження на користування майном, що їм належить, запобігання вивезенню капіталів за межі України, а також візові обмеження. Серед російських офіційних осіб, зазначених у списку, значиться міністр оборони Сергій Шойгу.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів