Слободян: Від початку дії безвізу з Євросоюзом відмову в перетині кордону отримав тільки 51 українець

Частою причиною відмови була нездатність підтвердити мету своєї поїздки

Від початку дії безвізового режиму з Європейським Союзом в перетині кордону відмовили 51 громадянину України. Про це на прес-конференції повідомив спікер Державної прикордонної служби Олег Слободян, передають "Українські Новини".

"На сьогодні ми маємо 51 відмову. Це досить невеликий відсоток, це менш ніж 0,05% від кількості українців, які скористалися безвізом", - сказав Слободян.

За його словами, основних причин відмови дві: перевищення допустимого терміну перебування в країнах ЄС під час попередніх візитів і нездатність підтвердити мету своєї поїздки.

Також у Державній прикордонній службі відзначили, що не зафіксували істотного збільшення кількості громадян України, які перетинають кордон, з початку дії безвізового режиму з Європейським Союзом.

"Якщо говорити про тенденції першого місяця дії безвізу, то українці вчергове продемонстрували, що досить спокійно сприймають будь-які нововведення, навіть такі, як безвіз. Ми не спостерігаємо серйозного збільшення навантаження на пункти пропуску і збільшення кількості українців, які виїжджають за кордон до Європейського Союзу", - сказав речник відомства.

У той же час він зазначив, що активізація виїзду все-таки спостерігається. За його словами, близько третини українців, які перетнули кордон з ЄС з 11 липня, скористалися біометричними паспортами, більшість з них отримали паспорти в 2015 і 2016 роках.

"Якщо говорити конкретно про тих, хто скористався безвізом, тобто мав тільки біометричний паспорт без віз і будь-яких інших документів, то таких з 11 червня по сьогодні 120 тис. 852 осіб, що становить близько 5% всіх українців, які перетнули кордон з країнами ЄС за цей час", - додав Слободян.

Як повідомлялося, понад 95 тис. українців скористалися безвізом з ЄС протягом першого місяця його функціонування.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...