Скандал в ефірі: Нардеп Олег Барна звинуватив "112 Україна" у брехні і покинув студію

Олег Барна голосував за звернення до РНБО щодо запровадження санкцій проти телеканалів "112 Україна" і NewsOne

З відкритих джерел

Народний депутат України від БПП Олег Барна звинуватив телеканал "112 Україна" у брехні, а після уточнюючих запитань від журналістів, на які депутат не зміг по суті відповісти, – покинув студію. Це сталося в ефірі програми "Вечірній прайм".

На питання журналістів, чому Барна проголосував за введення санкцій проти телеканалів "112 Україна" і NewsOne, нардеп відповів, що Верховна Рада голосувала за проведення перевірок про поширення каналами інформації, яка може "негативно впливати на національні інтереси України".

"Верховна Рада має право підтримувати і подавати звернення в інші органи державної влади, в тому числі, для проведення перевірок. Так само, як Верховна Рада підтримала звернення-лист президента про створення єдиної автокефальної помісної церкви, так само підтримуємо звернення в будь-які органи про проведення, в тому числі, належної перевірки про поширення каналами інформації, яка може негативно впливати на національні інтереси", – зазначив Барна.

Ведучі заявили, що під час голосування у ВР мова йшла не про перевірку телеканалу "112 Україна", а про констатації порушень без надання конкретних фактів.

Після цього Барна зазначив, що питання свободи слова є відносним.

"Під свободою слова я розумію поширення дійсно правдивої інформації, перевіреної. А якщо поширюється будь-яка інформація, у тому числі і неправдива, то це не значить, що це свобода слова", – заявив депутат.

Журналісти попросили навести конкретні приклади поширення телеканалом "112 Україна" неправдивої інформації.

"Півроку тому вашим каналом було поширено брехливу інформацію щодо Олега Барни, зі слів якогось афериста Мизероти про те, що я його нібито побив", – відповів на це Барна.

Журналісти уточнили, звучала ця інформація від гостя або співробітника каналу.

"Ви подали інформацію на своєму телеканалі, неправдиву. А значить, ви маєте нести відповідальність. Ваш співробітник її (інформацію) записав і подав в ефір", – вважає Барна.

- Тобто це заявила людина, яка ніякого відношення до нашого телеканалу не має, правильно? – уточнили журналісти. На що Барна відповів: "Ні, це заявили саме на вашому телеканалі і ваш телеканал подав неправдиву інформацію".

Після чергової спроби ведучих отримати відповідь на поставлене запитання, Олег Барна встав з місця і покинув студію.

Раніше Верховна Рада рекомендувала РНБО запровадити економічні та інші санкції щодо телеканалів "112 Україна" Newsone. Постанову про інформаційну безпеку підтримали 229 депутатів, серед яких був і Олег Барна. Згідно з документом, ліцензії телеканалів повинні анулювати і заборонити використання радіочастот.

Ці обмеження "112 Україна" вважає обмеженням свободи слова і загрозою незалежної роботі ЗМІ в Україні, тому за захистом телеканал змушений звернутися до міжнародних організацій. Вже направлено листів президенту Єврокомісії Дональду Туску, єврокомісару Федеріці Могеріні і генсеку Ради Європи Турбйорну Ягланду.

Утиски в роботі телеканал "112 Україна" відчуває від початку свого заснування і вважає неприпустимими анонсовані скасування ліцензій телеканалу і заборону на використання радіочастот.

Пізніше в Європарламенті почався збір підписів під зверненням до Верховної Ради з закликом переглянути рішення про звернення до РНБО з питання запровадження санкцій щодо телеканалів "112 Україна" та NewsOne.

Новини за темою: Депутат Європарламенту Натан Ґілл підтримав телеканал "112 Україна": Санкції проти телеканалу - це слизька стежка

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів