СК РФ незаконно пред'явив звинувачення понад 180 українським військовослужбовцям, - ГПУ

На даний момент ГПУ розслідує факти, за якими СК РФ пред'явив ці звинувачення

zn.ua

Слідчий комітет Російської Федерації незаконно заочно пред'явив звинувачення понад 180 українським військовослужбовцям, зокрема керівництву Міністерства оборони України. Про це повідомив речник Генеральної прокуратури України Андрій Лисенко на своїй сторінці в Facebook.

"Наразі вже встановлено, що СК РФ незаконно і безпідставно заочно пред'явив обвинувачення понад 180 військовослужбовцям України, зокрема вищому керівництву Міністерства оборони України, за нібито застосування ними заборонених засобів і методів ведення війни, в результаті чого постраждало цивільне населення на територіях, тимчасово непідконтрольних уряду України", - написав він.

На даний момент Генеральна прокуратура розслідує факти, за якими СК РФ пред'явив ці незаконні звинувачення.

"На цей час вже установлено, що СК РФ незаконно і безпідставно заочно пред’явив обвинувачення понад 180 військовослужбовцям України, зокрема вищому керівництву Міністерства оборони України, за нібито застосування ними заборонених засобів та методів ведення війни, внаслідок чого постраждало цивільне населення на територіях, які тимчасово непідконтрольні уряду України", - додав Лисенко.

Крім того, спікер спростував інформацію про переслідування Генпрокуратурою українських військовослужбовців за запитом СК РФ, зазначивши, що ГПУ проводить розслідування саме за фактом сприяння російського органу терористичним організаціям "ЛДНР".

"Інформуємо, що будь-які запити СК РФ з цього приводу органами прокуратури не виконувалися і не виконуються!" - підсумував він.

Влітку минулого року повідомлялося, що Слідчий комітет РФ розслідує понад 150 кримінальних справ проти України і військовослужбовців ЗСУ, які пов'язані зі збройним конфліктом на Донбасі. "Фігурантами" цих справ стали 108 осіб, 54 з них - це посадові особи Збройних сил України.

На даний момент на території РФ незаконно утримуються українець Павло Гриб, Станіслав Клих, Олег Сенцов, Володимир Балух та інші.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів