Що таке VPN і як ним користуватися

За допомогою VPN можна обходити блокування сайтів, а також захищати свої дані від крадіжки хакерами

Що таке VPN і як ним користуватися

За допомогою VPN можна обходити блокування сайтів, а також захищати свої дані від крадіжки хакерами

Раніше про VPN знали просунуті інтернет-користувачі, але після новин про блокування соцмереж "ВКонтакте" і "Однокласники" ця технологія може стати в нагоді багатьом українцям. Ми пояснюємо, навіщо потрібен VPN і як ним користуватися.

Що таке VPN?

VPN розшифровується як Virtual Private Network (віртуальна приватна мережа). Якщо підключатися до інтернету, то між користувачем і самим інтернетом завжди є третя, а то й четверта особа. Це може бути провайдер або провайдер + суспільна точка Wi-Fi. При цьому інформація від користувача до провайдера або громадської точки доступу на шляху до інтернету передається в незашифрованому вигляді.

Коли ви встановлюєте підключення до VPN-сервера, ви підключаєтеся до будь-якого з вибраних вами серверів. Вони можуть стояти де завгодно, у тому числі за кордоном. Саме сервер, до якого підключився користувач, дає йому доступ до інтернету.

Вся інформація проходить через провайдера або будь-яку іншу третю точку доступу, але в зашифрованому вигляді через спеціально створений між сервером і вашим комп'ютером віртуальний канал. Потім вже сервер від імені юзера починає подорожувати інтернетом.

Таким чином, створюється "тунель" між комп'ютером і сервером, в якому всю інформацію зашифровано, і провайдер не розуміє, на який сайт переходить користувач. Хакери не зможуть вкрасти ваші дані навіть при підключенні до публічного Wi-Fi, а історія відвідування сайтів буде доступна тільки для вас.

Скільки це коштує?

Є як безкоштовні, так і платні VPN. Який вибрати – залежить від характеру завдань, які ви будете виконувати. Безкоштовні VPN не несуть відповідальності за якість послуг і часто обмежують швидкість передачі даних. Але їх, в принципі, достатньо для того, щоб відкрити доступ до закритих сайтів. Якщо VPN потрібен для чогось більш серйозного, то краще витратитися на платну версію. Вона гарантує повну конфіденційність даних і більш високу швидкість.

Оплата за VPN здійснюється через WebMoney або анонімно через термінали і кріптовалюти. У великих сервісів (наприклад, HideME.ru) є послуга безкоштовного добового доступу, щоб користувач зміг протестувати роботу, а вже потім за необхідності оформити підписку.

VPN – це складно?

Щоб налаштувати VPN, не потрібно бути айтішником. Вибравши відповідний сервіс, все, що потрібно зробити, це вибрати країну з потрібним IP, натиснути "Підключити" для запуску і "Відключитися", коли сеанс закінчено.

Доступ через VPN у телефоні (айфоні або будь-якому іншому андроїд-пристрої) дозволяє при використанні інтернету в громадських місцях зберегти анонімність, а також запобігти перехопленню трафіку і злому пристрою.

відео по темі

Новини партнерів

Загрузка...