Сенцов отримав премію МЗС Польщі Pro Dignitate Humana

Нагороду вручив голова міністерства Яцек Чапутович сестрі режисера Наталії Каплан в Києві

Яцек Чапутович і Павло Клімкін Twitter Павла Клімкіна

Український політв'язень, утримуваний у Росії, режисер Олег Сенцов отримав ще одну нагороду. Міністерство закордонних справ Польщі присудило йому премію Pro Dignitate Humana ("За людську гідність"), передає "Інтерфакс-Україна".

"Для мене честь, що в цьому році я можу відзначити премією "За людську гідність" пана Олега Сенцова за визнання його заслуг у сфері прав людини, безкомпромісного захисту осіб, які зазнали переслідування, і тих, хто піддався репресіям", - заявив глава міністерства Яцек Чапутович під час вручення премії сьогодні, у суботу, 1 грудня, в Києві.

Новини за темою: Голодування не пройшло безслідно: Адвокат розповів про стан здоров'я Сенцова

Премія була вручена сестрі Сенцова Наталії Каплан, яка подякувала за нагороду і висловила надію, що незабаром він зможе заявити про свою подяку особисто.

"Олег, незважаючи ні на що, продовжує боротися... Він герой, він міг уникнути такої долі, але він не відступив від своїх переконань і готовий за них дійсно піти до кінця", - заявила вона і підкреслила, що Сенцов з допомогою листів продовжує спільну з режисером Ахтемом Сейтаблаєвим роботу над новим фільмом.

Новини за темою: Режисер Жан-Люк Годар на підтримку Олега Сенцова відмовився відвідувати Росію

Нагадаємо, в жовтні Олег Сенцов став лауреатом премії "За свободу думки" ім. Андрія Сахарова. Офіційна церемонія нагородження пройде в Страсбурзі 12 грудня. При цьому питанням залишається особиста присутність Сенцова на церемонії нагородження. У разі відсутності українця нагороду отримає його родич або ж там буде стояти порожній стілець.

Також у середині листопада Сенцова відзначили нагородою Платформи європейської пам'яті та совісті.

Джерело: Интерфакс-Украина

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів