СБУ за удосконалення протидії загрозам нацбезпеці в інформгалузі для блокування російських кібератак

Застосування Росією під час гібридної війни новітніх технологій проти України перетворило інформаційну галузь та кіберпростір на одну із ключових арен протиборства з агресором

Сегодня

Служба безпеки України підтримує необхідність ухвалення Верховною Радою проекту закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній галузі", який допоможе з відбиттям російських кібератак. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

У відомстві відзначають, що починаючи з 2014 року відбулися численні кібератаки на об’єкти інформаційної критичної інфраструктури та державні установи, ініційовані спецслужбами РФ.

Кібератаки викликали тимчасове припинення енергопостачання, що створило реальні передумови для надзвичайних ситуацій техногенного характеру, вивели з ладу десятки серверів та електронних систем, блокували систему бюджетних виплат та надання банківських й адміністративних послуг.

За п’ять місяців 2018 року спецслужби РФ використали 181 інтернет-ресурс для дестабілізації соціально-політичної ситуації в Україні та маніпулювання суспільною свідомістю громадян. За матеріалами СБУ ці ресурси внесено до санкційного списку.

Новини за темою: Закон про нацбезпеку створює нові можливості для військово-технічної співпраці зі США, - Порошенко

Ситуаційний центр з питань кібербезпеки СБУ щоденно фіксує тисячі ІР-адрес та інші дані інформаційних ресурсів, з яких здійснюються кібератаки на території України.

"Підкреслимо, що запропонований у проекті закону правовий механізм надає СБУ повноваження вживати заходів саме для кіберзахисту об’єктів інформаційної критичної інфраструктури та блокувати подальше поширення комп’ютерного вірусу на території держави", - наголошують у відомстві.

СБУ наголошує, що ухвалення законопроекту надасть правове забезпечення діяльності служби для ефективного виконання визначених законом основних завдань у галузі кібер- та інформаційної безпеки України.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко підписав закон про нацбезпеку України.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів