СБУ викликала на допит священиків Рівненської області, - УПЦ

Священиків Рівненської області масово викликають на допит до заступника начальника слідвідділу УСБУ в Рівненській області Туза Б.М. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на управління Рівненської та Сарненської єпархій Української православної церкви.

Зокрема надійшла інформація про те, що значна кількість священиків - благочинних Сарненської єпархії, а також 20 священнослужителів Рівненської єпархії отримали повістки про виклик на допит як свідки без роз’яснення, про що саме вони будуть свідчити.

В УПЦ зазначають, що після ухвалення під час Собору єпископів 13 листопада 2018 року Постанови щодо останніх церковних подій в Україні в різних регіонах України майже одночасно відбулася низка провокацій, спрямованих проти ієрархів Української православної церкви. Зокрема були проведені незаконні дії біля резиденцій єпархіальних управлінь та єпископів УПЦ. Окрім того, розпочалися систематичні виклики єпископів УПЦ на розмову до СБУ.

На переконання голови юридичного відділу УПЦ протоієрея Олександра Бахова, "враховуючи системність, одночасність, масовість, ці дії скеровані на єпископів із метою тиску та примусу їх до участі в так званому “об’єднавчому соборі”. Аналізуючи останні події, юрист наголосив, що перераховані провокації є прямим порушенням конституційних прав громадян України та мають виражений штучний і централізований характер, і не є неупередженим проявом волевиявлення людей.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів