Звинувачують у відмиванні грошей: СБУ провела обшуки в офісах фондових бірж

У відомстві повідомили, що обшуки проходили в рамках розслідування фактів маніпулювання на ринку цінних паперів та легалізації доходів

Фото з відкритих джерел

Співробітники Головного слідчого управління і ГУ у Києві та області в рамках розпочатого кримінального провадження задокументували факти відмивання доходів, отриманих нелегальним шляхом через використання низки українських фондових бірж. Про це повідомляє СБУ.

Так, оперативники спецслужби встановили, що протягом 2017-2018 років службові особи бірж через ряд представників банківських установ, підконтрольних торговцям цінними паперами, організували механізм легалізації незаконних доходів і виведення коштів за кордон. Угоди здійснювалися з використанням підконтрольних нерезидентів шляхом придбання облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) в режимі так званого "групового звіту".

Новини за темою: Як воскресити фондовий ринок України?

"Співробітники СБУ задокументували, що за розробленою схемою ділки при відсутності контролю з боку бірж здійснювали протягом короткого періоду часу уявні фінансові операції купівлі-продажу ОВДП підконтрольними торговцями", - йдеться в повідомленні.

Операції проводилися в інтересах фізичних осіб, які таким протиправним способом отримували легалізований дохід. В СБУ повідомляють, що загальна сума легалізованих зловмисниками коштів складає більше ста мільйонів гривень. В рамках кримінального провадження, розпочатого за ч. 2 ст. 205 і ч. 3 ст. 209 КК України, тривають санкціоновані слідчі дії в офісах фондових бірж і на місцях проживання їх окремих посадових осіб.

Новини за темою: Силовики обшукали низку київських підприємств у справі про махінації на фондовій біржі на суму в 25 млрд грн

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів