uk.wikipedia.org

Галузевий державний архів Служби безпеки України представить чергові розсекречені документи, які розкривають маловідомі сторінки життя Тараса Шевченка, а також дослідників його життєвого шляху. Про це повідомляє прес-центр СБУ.

Так, співробітники спецслужби передадуть у Канівський музей Тараса Шевченка матеріали, що стосуються знакової для України постаті Володимира Науменка - видатного вченого, культурного і громадського діяча, який зробив великий внесок у збереження та популяризацію творчості та пам'яті Великого Кобзаря. Науменко був заарештований і розстріляний разом з іншими жертвами більшовизму.

"Оприлюднені документи також проливають світло на цікаві факти створення портрета Шевченка художником Іллею Рєпіним і облаштування в Каневі могили Кобзаря", - наголошується в повідомленні.

Новини за темою: У центрі Києва прихильники Саакашвілі прорвалися до пам'ятника Шевченка через кордон поліції

Зазначимо, що сьогодні виповнюється 204 роки з дня народження великого українського поета Тараса Шевченка. У зв'язку з цим у столиці тимчасово скасовують зупинки громадського транспорту і перекривають низку вулиць.