СБУ представила дані ще 8 найманців ЧВ "Вагнер", які загинули під Дейр-ез-Зором

Серед них, у тому числі, двоє громадян України

Фото з відкритих джерел

Служба безпеки України оприлюднила дані ще восьми найманців ПВК "Вагнер", які загинули в Сирії 7 лютого під час бою з американцями. Про це повідомив глава апарату СБУ Ігор Гуськов, передають "Українські Новини".

За його даними, Служба безпеки встановила дані вже 58 вагнерівців, загиблих у районі Дейр-ез-Зору в провінції Хішам. Всього, за українськими даними, загинули 82 найманці.

"Росія офіційно заявляла про 5 загиблих, ми ж поступово оприлюднили інформацію з підтвердженням загибелі 50 осіб. Сьогодні я можу вам надати інформацію про ще 8 загиблих, двоє з яких громадяни України", - зазначив Гуськов.

Зокрема, було підтверджено, що серед загиблих були Рассохін Ілля Борисович (12.08.1978 року, уродженець Новосибірська), Віслобоков Віталій Олександрович (14.04.1975 року, уродженець Асбеста Свердловської області), Семушин Сергій Олександрович (26.06.1986 року, уродженець Архангельська), Оганесян Роман Георгійович (16.02.1976 року народження, уродженець Донецької області), Важов Антон Юрійович (01.10.1984 року, уродженець села Сасиколі Харабалінского району Астраханської області), Лу Володимир Володимирович (24.09.1982 року, уродженець Хабаровська), Поротніков Сергій Єгорович (04.12.1961 року, проживав у м. Верхня Тура Свердловської області) та Короленко Олег Аркадійович (22.07.1974 року, уродженець Автономної Республіки Крим).

Раніше СБУ оприлюднила дані про загибель 80 і поранення 100 найманців з російської ПВК "Вагнер" під час зіткнення з американською армією під містом Хішам (Сирія) 7 лютого.

ПВК "Вагнер" - воєнізована структура, створена в 2013 році на базі так званого Слов'янського корпусу. Брала участь у низці збройних конфліктів, у тому числі на боці бойовиків на Донбасі та на стороні урядових військ у Сирії.

Офіційно існування організації ніяк не коментується Росією, а в прокремлівських ЗМІ вона позиціонується як повністю приватна військова компанія, керівництво якою здійснює відставний підполковник ЗС РФ Дмитро Уткін, відомий під позивним "Вагнер". Поширена думка, що ПВК насправді є одним з підрозділів Сил спеціальних операцій Росії, виконує завдання Генштабу Міноборони РФ і ФСБ і використовується як елемент гібридної війни.

Незважаючи на інтернаціональний склад наймитів, кістяк структури становлять російські військовослужбовці у відставці. Найманці "Вагнера" проходять підготовку на базі 10-ї окремої бригади спецпризначення ГРУ РФ, а також отримують відомчі нагороди, підписані президентом РФ Володимиром Путіним. Також повідомлялося, що озброєння і техніка видається бійцям ПВК безпосередньо зі складів Міноборони Росії.

Джерело: Украинские новости

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів