"Сам собі бос": Як молодь у Краматорську вчить людей працювати на себе

В рамках проекту "Близький Схід" кореспонденти "112 Україна" продовжують розповідати історії жителів Донбасу, які змінюють на краще себе, своє оточення і простір навколо

  • Мешканка Краматорська Наталя Гончарова
    Мешканка Краматорська Наталя Гончарова 112.ua
  • Молодь у Краматорську вчить людей працювати на себе
    Молодь у Краматорську вчить людей працювати на себе 112.ua
  • Молодь у Краматорську вчить людей працювати на себе
    Молодь у Краматорську вчить людей працювати на себе 112.ua

Випускниця з двома вищими освітами і двома червоними дипломами Наталя Гончарова з Краматорська зіткнулася з типовою проблемою вчорашніх студентів. Дівчина безуспішно намагалася влаштуватися на роботу, але молоду випускницю без досвіду жодне підприємство не хотіла брати у штат. Дівчина задумалася над тим, скільки ще таких, як вона молодих людей не може влаштуватися на роботу після навчання.

На початку 2016 року Наталія приєдналася до своїх знайомих, які створили коворкінг. Це так нині модно називати офіс, де працюють люди різної зайнятості, але в загальному просторі. Приміщення було маленьке, та згодом їм запропонували переїхати в новий офіс. А точніше - підвал п'ятиповерхівки. Там не було ремонту, однак у Наталі і її подруг було бажання це виправити. Коли завершили ремонт, півроку працювали без зарплати.

Через півроку молоді підприємці познайомилися з представниками міжнародних організацій, які підтримують грантами жителів Донбасу, і створили організацію Free.ua. На розвиток креативного простору їм виділили 50 тис. дол. На отриманий грант купили меблі та техніку. Інші гроші розписали наперед. З них вони платять зарплату викладачам, адміністраторам, прибиральникам. Заняття для слухачів - безкоштовні.

Мета організації - навчити людей займатися бізнесом і працювати самим на себе. Свою справу організатори, за їх визнанням, полюбили за те, що дають іншим можливість навчитися заробляти самому.

"У нас підприємці і роботодавці не можуть знайти собі цінних кадрів. А студенти не можуть влаштуватися, тому що, виходячи з вишів, вони ще не конкурентні", - каже Наталя Гончарова.

Сюди ходить жителі Краматорська. Серед відвідувачів - багато школярів і випускників вишів.

Шістнадцятирічна школярка Єлизавета, наприклад, мріє продавати власний одяг. Так само хоче відкрити свою справу і молодий фотограф Дмитро Балховітін.

"Я хочу відкрити власну справу по продажу фотографій та друкованої продукції, пов'язану з природою нашої області", - ділиться планами Дмитро.

Переселенець з Донецька Микита також поділився своїми планами - хлопець хоче створити студію, де діти будуть вивчати робототехніку.

Координатори проекту крім свого розвитку креативного простору взялися за поліпшення свого міста. Для кількох вишів Краматорська зробили спільне місце відпочинку.

Місце назвали студентською парковкою. Зробили лавки і всередині кожної посадили туї. Правда, тепер місця для сидіння розмальовані, а замість рослин - недопалки. Дерева вкрали вже через два тижні після завершення робіт.

Такі наслідки спочатку засмутили молодих ентузіастів. З'явилися навіть сумніви: чи потрібні комусь ці зміни в місті?

Однак вони вирішили не зупинятися і продовжують робити свою роботу. І діляться своїми мріями.

"Моя мрія - це жити в прекрасній країні, в якій немає війни, яка конкурентна і люди, які живуть в цій країні - вони самі роблять вибір", - каже Наталя.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів