Мер Львова Андрій Садовий
Обозреватель
Ситуація зі сміттям у Львові складна, понад 20% контейнерних майданчиків переповнено. Про це сказав мер міста Андрій Садовий, повідомляється на сайті Львівської міськради.

"Є проблема, тому що фізично нікуди вивозити сміття. Щойно мене поінформували, що одну машину з нашим сміттям знову зупинили в Житомирській області, без всяких пояснень. Непроста ситуація. Сьогодні працює оперативний штаб. Дві фірми, які вивозять сміття, не справляються зі своєю роботою. Чотири компанії намагаються, вивозять", - каже Садовий.

Мер Львова пропонує перевізникам подавати заявки за перевезенням сміття на 2017 рік, подача заявок закінчується в кінці січня.

"Всі, хто хоче брати участь у цьому конкурсі, приходьте, хто має адекватний транспорт, хто має доступ до полігонів. Цей ринок відкритий, і ми готові запрошувати тих, хто буде надавати кращі послуги", - сказав він.

Садовий зазначає, що, крім закритого Грибовицького полігону, куди звозили сміття з міста, інших полігонів, які були б готові співпрацювати або ні, або вони перебувають під постійним тиском.

"Більше ніж 20% майданчиків переповнено. ... Ми перебуваємо у періоді переднадзвичайного стану в місті. Сьогодні працює оперативний штаб. Будемо робити все можливе, щоб виправляти ситуацію, але вона складна. Єдиний плюс, що є мінусова температура, що виключає велику біду. Всі державні мужі поінформовані про ситуацію, яка є у Львові", - зазначив Садовий.

Новини за темою: У Рівненській обл. виявили три вантажівки зі сміттям зі Львова

Як відомо, 30 травня на Грибовицькому сміттєзвалищі під Львовом під час гасіння пожежі стався обвал сміття. Мер Львова Андрій Садовий звернувся за допомогою до свого київського колеги Віталія Кличка. Той зі свого боку ініціював рішення про спалення частини львівського сміття столичним заводом "Енергія". Мер столиці заявив, що спалювання частини сміття зі Львова не чинить негативного впливу на екологічну ситуацію в Києві. 1 серпня Київ припинив приймати сміття зі Львова у зв'язку з початком планових ремонтних робіт на сміттєспалювальному заводі "Енергія".