Міхеїл Саакашвілі під час судового засідання щодо обрання йому запобіжного заходу, 11 грудня 2017
Українське фото

Генеральний прокурор України Юрій Луценко розповів про те, що може очікувати Міхеїла Саакашвілі, затриманого в понеділок, 12 лютого, спецпідрозділами в центрі Києва, передають "Факти".

"У нього вибір вкрай невеликий: він може добровільно возз'єднати сім'ю і виїхати до Голландії. У будь-який час. Може недобровільно пройти реадмісію в країну, з якої прибув, тобто в Польщу, або бути екстрадованим до Грузії. Йому вибирати", - зазначив генпрокурор.

Також Луценко зазначив, що другий варіант найбільш тривалий і психологічно напружений для обох країн.

Адвокат затриманого Руслан Чорнолуцький заявив, що жодних підстав для видворення Міхеїла Саакашвілі з України немає, передає прес-служба партії "Рух нових сил".

"Саакашвілі перебуває в Україні легально, його довідка діє на підставі закону "Про статус біженців та осіб, які потребують додаткового захисту", - сказав адвокат.

Він також додав, що рішення суду на користь Державної міграційної служби оскаржено в касаційній інстанції, і в період розгляду касації Саакашвілі перебуває в Україні легально.

За словами адвоката, екстрадиція Саакашвілі також неможлива, тому що екстрадиційна перевірка щодо екстрадиції в Грузії ще не завершилася.

Як відомо, політик був затриманий близько години тому в ресторані "Сулугуні" в Києві. Офіційного підтвердження факту затримання від правоохоронних органів поки немає. Тим часом 112.ua джерело в МВС повідомило про те, що Саакашвілі затримував спецпідрозділ Держприкордонслужби "Дозор".

Є повідомлення про те, що Саакашвілі везуть до "Борисполя", де його вже чекають групи прибічників.