Розробник "Новачка" пояснив, чому Скрипалі не загинули після отруєння

В умовах вологості застосовувати цю речовину міг тільки ідіот, - Мірзаянов

Вил Мирзаянов Радіо Свобода

Учений Віл Мірзаянов, який брав участь у створенні хімічних отруйних речовин нервово-паралітичної дії "Новачок", використаних при отруєнні у Великій Британії колишнього полковника ГРУ Сергія Скрипаля, пояснив в інтерв'ю "Комерсанту", чому потерпілі не загинули після отруєння.

"Я вам скажу, чому Скрипалі не загинули і люди довкола них теж не особливо постраждали. Вони поїхали до ресторану, за їхньої відсутності намазали ручку дверей сумішшю А-234 в желе. Справа в тому, що, коли намазали, розпочалася реакція гідролізу — реакція речовини з водою миттєво настає. І протягом цього часу концентрація речовини встигла впасти, принаймні в кілька разів. І тому вони отримали дозу, але не летальну, тому що розрахункова концентрація впала", - розповів учений.

Новини за темою: Юлія Скрипаль відмовляється спілкуватися з пресою і сестрою Вікторією, - Скотланд-Ярд

За його словами, недолік цієї серії "Новачка" у тому, що він має високу гідровразливість і є стійким тільки за умов відсутності вологи.

"Ось моя відповідь тим, хто говорить, що якщо б це був "Новачок", то жертв було б більше, а Скрипалі б загинули. Цю речовину в цих умовах застосовувати міг тільки ідіот, який нічого не знає про хімічні властивості "Новачка". Якщо його кинути у воду, через кілька годин там навіть слідів не буде, розумієте? У воді розкладається миттєво. Якщо воду підкислено, то це миттєво, кілька хвилин — і речовини немає", - підсумував Мірзаянов.

Новини за темою: Юлію Скрипаль під охороною доставили до лікарні на військовій базі, – ЗМІ

Нагадаємо, Організація із заборони хімічної зброї підтвердила висновки Великої Британії про те, що колишнього офіцера ГРУ Сергія Скрипаля отруїли нервово-паралітичною речовиною. 

Новини за темою: Росія спростувала зберігання "Новачка" у Шиханах під Саратовом

Екс-офіцер ГРУ РФ Сергій Скрипаль і його донька Юлія були отруєні в британському місті Солсбері 4 березня. Пізніше прем'єр-міністр Тереза Мей заявила, що відповідальність лежить на Росії, а слідчі підтвердили застосування в Солсбері нервово-паралітичного газу "Новачок", який виробляють у Росії.

29 березня Юлія Скрипаль опритомніла і почала розмовляти після отруєння в Солсбері. Згодом її доправили до лікарні на військовій базі. За твердженнями лікарів, стан Сергія Скрипаля також більше не оцінюють як критичний. 

Джерело: Коммерсантъ

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів