Розроблення змін до "кримського" розділу Конституції завершене, - Порошенко

Кримських татар пропонують офіційно визнати джерелом особливого статусу кримської автономії

Униан

Члени робочої групи, що розробляла зміни до Конституції України, завершили роботу над поправками до розділу 10. Згідно з проектом, змінена Конституція буде закріплювати за кримськими татарами як за корінним народом України статус джерела особливого статусу автономії Криму в складі незалежної Української держави. Про це Петро Порошенко заявив під час виступу на мітингу-реквіємі у пам'ять жертв геноциду кримськотатарського народу в Києві сьогодні, 18 травня, передає "112 Україна".

"За рік робоча група, створена конституційною комісією, напрацювала важливі пропозиції щодо змін до розділу 10 Конституції України. Ці зміни мають закріпити невід'ємне право кримськотатарського народу як корінного народу України на самовизначення у складі незалежної української держави. Саме таке право група пропонує визнати джерелом особливого статусу кримської автономії як неподільної складової частини єдиної України", - розповів президент.

Крім цього, робоча група пропонує ввести механізм регулювання можливих ситуацій, що становлять загрозу державному суверенітету України. Так, згідно з поправками, у разі виникнення подібних загроз президент отримує право "вводити в Криму особливий режим управління шляхом призначення спеціального державного урядника з одночасним припиненням відповідних повноважень органів влади Кримської автономії".

Крім цього, громадянам, які проживають в українському Криму, пропонується створити окремий представницький орган - Кримську Раду, що буде представляти інтереси всіх кримчан. У той же час особливості обрання депутатів з числа кримських татар будуть прописані в окремому законі.

"Помилок минулого ми повторювати не будемо. Очікую, що найближчим часом робоча група остаточно схвалить ці пропозиції і передасть їх на розгляд конституційної комісії", - підкреслив президент.

Сьогодні в Україні - День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу і День боротьби за права кримськотатарського народу. Пам'ять загиблих під час примусового переселення в 1944 році вшанували хвилиною мовчання.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів