Віце-прем'єр-міністр України Геннадій Зубко
ru.slovoidilo.ua

Розмінування та очищення територій, прилеглих до 65-го арсеналу Збройних сил України у Харківській області, планується завершити до 17 травня. Про це заявив на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, повідомляє прес-служба Мінрегіону.

"До 17 травня плануємо завершити всі роботи з очищення території. Землі за актом передано місцевому самоврядуванню, і аграрні підприємства приступили до сільськогосподарських польових робіт", — зазначив він.

При цьому Зубко нагадав, що станом на сьогодні радіус небезпечної зони поблизу військового складу у Балаклії зменшено з 10 км до 150 м.

Нагадаємо, в ніч на 23 березня в райцентрі Балаклія Харківської області спалахнула пожежа на складах боєприпасів, вибухівка почала детонувати. Організували евакуацію жителів з 7-кілометрової зони ураження (згодом її розширили до 10 км). СБУ кваліфікувала інцидент як диверсію, свідки чули гул якогось літального апарату і бачили, як він скидав щось на склади. Деякий час пожежу не могли загасити через те, що детонували снаряди.

Новини за темою: Розмінування територій, прилеглих до артскладу в Балаклії, на завершальному етапі, вилучено понад 26 тис. боєприпасів

Міністр оборони Степан Полторак заявив, що пожежа на складі знищила близько 70% боєприпасів.