Розмінування територій біля Калинівки може тривати до кінця листопада, - Гройсман

Прем'єр зазначив, що роботи з розмінування вже розпочаті і будуть продовжуватися до максимального відновлення

Прем'єр Гросман вивчає наслідки вибухів на артскладах у Калинівці, вересень 2017 Facebook Володимира Гройсманаhttps://www.facebook.com/volodymyrgroysman/?fref=ts

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявляє, що розмінування територій біля військових складів в районі Калинівки Вінницької області може тривати до кінця листопада. Про це голова уряду заявив під час прес-конференції в Калинівці, яку транслював "112 Україна".

"Роботи розпочаті і вони будуть продовжуватися до максимального відновлення. Для того, щоб 10 тис. га сьогодні обстежити, нам буде потрібно близько 2 місяців. Найближчі території вже обстежені і розміновані. Робота буде продовжуватися до кінця листопада, ми будемо працювати, можливо раніше, і всі 10 тис. га, обійдемо кожен сантиметр, щоб жодної загрози не залишити для громадян", - зазначив Гройсман.

Щодо коштів, які будуть виділені на відшкодування ушкоджених об’єктів, Володимир Гройсман зазначив:

"Все буде координувати обласна державна адміністрація. Сьогодні до кінця дня кошти будуть на рахунку, жодних там затримок не буде. Що стосується матеріальної підтримки і допомоги, є порядок, який передбачений і це буде виконувати ОДА. Якщо потрібно буде 100 млн – буде 100 млн, якщо потрібно буде 200 млн – значить буде 200 млн".

Новини за темою: Опубліковано відео гасіння пожежі на арсеналі в Калинівці, зняте з висоти

"Все, що визначать фахівці, все те, що зруйновано – буде побудовано нове, все те, що буде підлягати капітальному ремонту або реконструкції – буде зроблено капітальний ремонт і реконструкція. Жодна людина не залишиться наодинці з цими проблемами, це я вам обіцяю", - додав прем’єр.

Також Гройсман зазначає, що вимагає від місцевої влади найбільш раціонального використання коштів.

"Я сьогодні на засіданні Штабу сказав єдине, я вимагаю від усією місцевої влади максимально раціональне використання коштів. Якщо хтось дозволить собі хоча б одну гривню вкрасти на цій біді, я вважаю - це мародерство. Ми повністю перевіримо усі видатки, якщо знайдемо, я точно можу сказати, що, по-перше, я скажу усьому суспільству, хто вкрав, а по-друге, усе зроблю для того, щоб він поніс покарання згідно закону", - додав прем’єр.

Нагадаємо, увечері 26 вересня на складі боєприпасів у Калинівці Вінницької області сталася пожежа, яка спричинила за собою серію масштабних вибухів. Осколки від снарядів летіли в будинки жителів населених пунктів, розташованих неподалік. У результаті постраждало двоє жінок. Через надзвичайну ситуацію з небезпечної зони було евакуйовано до 30 тис. місцевих жителів. Їх розмістили у Вінниці та найближчих населених пунктах, куди не долітали осколки снарядів. Вибухи припинилися вранці 28 вересня, а вже після обіду рятувальники завершили розчищати територію в районі арсеналу від вибухонебезпечних предметів. Під вечір четверга туди почали повертатися місцеві жителі.

Військова прокуратура Центрального регіону України відкрила кримінальне провадження за фактом здійснення диверсії на території військової частини. Водночас слідчі розслідують чотири основні версії пожежі в Калинівці. Президент України Петро Порошенко на засіданні військового кабінету заявив, що пожежі на військових складах в Україні - це тенденція, яка є загрозою для національної безпеки.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів