Олена Зеркаль
З відкритих джерел

Розгляд позову проти Російської Федерації по суті в Міжнародному суді ООН може початися влітку 2018 року. Такий прогноз в ефірі "5 каналу" зробила заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль, повідомляють "Українські Новини".

"Це наступний рік. Думаю, що меморандум буде готовий через 6-8 місяців, і потім в наступному році це буде розглядатися десь влітку", - зазначила вона.

При цьому Зеркаль додала, що є ймовірність, що Росія на даному етапі може запросити швидкий розгляд питання повної юрисдикції.

"І у них є таке право, навіть не чекаючи нашого меморандуму. Але все-таки мені здається, що вони будуть виходити з тієї логіки, з якої вони виходили при розгляді грузинської справи: вони будуть чекати, поки ми подамо повний меморандум з доказами, потім їм потрібно буде деякий час для вивчення меморандуму, і вони вийдуть з вимогою щодо розгляду юрисдикції", - сказала вона.

Зеркаль нагадала, що 12 травня запланована зустріч сторін президентом Міжнародного суду ООН для того, щоб обговорити всі процесуальні питання.

Як повідомлялося, 19 квітня Міжнародний суд ООН виніс проміжне рішення за позовом України проти Росії.

Зокрема, було відмовлено у тимчасових заходах по Росії з Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму. Суд вирішив, що умови, які необхідні для визначення додаткових заходів щодо прав, які порушуються в Україні на основі Конвенції по боротьбі з фінансуванням тероризму, не відповідають вимогам.

Разом з тим Міжнародний суд ООН задовольнив прохання України про тимчасові заходи щодо позову проти РФ за Конвенцією про ліквідацію расової дискримінації.

Суд висловився за збереження кримськими татарами права на створення власних інститутів і вимогу до Росії відновити діяльність Меджлісу. Росія також повинна забезпечити можливість використання української мови в освітній системі Криму.

У Міністерстві закордонних справ України відповідне рішення назвали перемогою.