Російські активісти вимагають у Генпрокуратури перевірити законність затримання Савченко

Нагадаємо, сьогодні біля будівлі Держдуми відбулася акція на підтримку української льотчиці

tvrain.ru
Російські активісти вимагають у Генпрокуратури перевірити законність затримання української льотчиці Надії Савченко. Про це повідомляє "Укрінформ".

Відповідну заяву до відомства вони направили сьогодні. У документі наголошується, що Савченко була затримана у Слов'яносербському районі на території України, в той час як кримінальний кодекс РФ поширюється тільки на тих, хто був затриманий в межах російської території.

"Очевидно, що Слов'яносербський район Луганської області ніяк не може бути віднесений до території РФ. Причетність і винністі Савченко Н. В. у вчиненні будь-яких злочинів на території України знаходиться виключно у компетенції слідчих органів України", - йдеться в заяві.

Новини за темою: Біля Держдуми відбулася акція на підтримку української льотчиці Надії Савченко

Також активісти пишуть, що Савченко перебувала в полоні у бойовиків, проте пізніше з'явилася інформація про її самостійний перетин українсько-російського кордону. Сама льотчиця стверджує, що її перевезли в Росію насильно, одягнувши на голову мішок.

"Звинувачення в незаконному порушенні кордону РФ, висунуте пізніше, не підтверджується доказами; навпаки, є докази перебування Савченко Н. В. в полоні у ополченців "ЛНР" з 17.06.2014", - підкреслюється в заяві.

Активісти вимагають розслідувати законність заяви, оскільки затримання протирічить принципам територіальності, передбаченим КК Росії.

Нагадаємо, в РФ українську льотчицю звинувачують у загибелі двох російських журналістів. 27 серпня суд призначив їй психіатричну експертизу. У відповідь Савченко написала заяву, в якій заборонила застосовувати до себе які-небудь методи психологічного впливу. Тим не менш наприкінці вересня її етапували до Москви, не повідомивши про це адвокатам. Спочатку в Москві Савченко перебувала в жіночому СІЗО-6, а потім її помістили в інститут ім. Сербського для проходження психіатричної експертизи. Пізніше льотчицю повернули до московського СІЗО.

Джерело: Укринформ

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів