Російський суд продовжив арешт Павлу Грибу до 4 травня

Слідчий доводив відсутність у Павла хвороби, адміністрація СІЗО відмовляється реєструвати скарги хлопця про нездужання

Павло Гриб "Коммерсант"

Українцю Павлу Грибу російський суд у Краснодарі продовжив арешт ще на два місяці - до 4 травня. Про це написав у Facebook його батько Ігор Гриб. 

"Сьогоднішнє рішення районного суду м. Краснодар - до 4 травня залишити під арештом. Слідчий доводить про відсутність у Павла хвороби, надаючи суду довідки з такими гарними результатами, яких у сина ніколи не було", - заявив Ігор Гриб.

Новини за темою: Павлу Грибу в російському СІЗО не дають приймати ліки, - батько

У той же час СІЗО, де перебуває українець, відмовляється приймати і реєструвати скарги про його нездужання.

"На всі скарги сина реакції адміністрації СІЗО немає. Ліки, які придбані власним коштом, не дають. Скарги Павла на погане самопочуття, сильний біль в животі та шлунку, загальну слабкість не реєструються (нема скарг - нема і відповідальності адміністрації СІЗО). Постійний психологічний тиск. Боротьба триває", - заявив Ігор Гриб.

На сьогоднішнє засідання до Павла Гриба не пустили українських консулів. Міністр закордонних справ Павло Клімкін назвав це тотальним беззаконням та порушенням міжнародних норм.

Павло Гриб є сином колишнього українського прикордонника Ігоря Гриба. 25 серпня 19-річного Гриба, який поїхав до Гомеля (Білорусь) на зустріч зі знайомою, затримали російські спецслужби. Представники захисту приїхали до слідчого ізолятору ФСБ в Краснодарі, де перебуває Павло Гриб, однак їх до затриманого не пустили.

Новини за темою: Грибу вперше дозволили говорити з консулом українською мовою

Як повідомлялося, що влада РФ підозрює Павла Гриба в підготовці теракту в школі Сочі. 13 вересня, нагадаємо, російські ЗМІ заявили про арешт Гриба судом Краснодара на два місяці. Пізніше російський суд кілька разів продовжував термін затримання українця. МЗС України висловило протест у зв'язку з цим рішенням.

Також зазначалося, що ЄСПЛ вимагав від РФ висновок про стан здоров'я українця Павла Гриба і запропонував відправити до СІЗО своїх лікарів. 11 жовтня українська сторона відправила лікарів до затриманого українця, не дочекавшись дозволу РФ. Однак російська сторона так і не допустила їх до Павла. Сам Павло Гриб заявив, що не отримує призначені йому ліки і переймається щодо стану здоров'я.

Новини за темою: Життя Павла Гриба в небезпеці, - батько

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів