Російські спецслужби намагалися здійснити кібератаку на хлоропереливну станцію в Дніпропетровській обл., - СБУ

Мета такої кібератаки полягала в блокуванні функціонування станції

З відкритих джерел

Російський спецслужби зробили спробу кібератаки на мережеве обладнання підприємства "Аульська хлоропереливна станція" у Дніпропетровській області. Про це повідомляє прес-центр Служби безпеки України. 

"Фахівці спецслужби у сфері кібербезпеки встановили, що протягом декількох хвилин системи управління технологічними процесами та системи виявлення ознак аварійних ситуацій підприємства були умисно уражені комп’ютерним вірусом VPNFilter з території РФ. Продовження кібератаки могло призвести до зриву технологічних процесів та можливої аварії", - йдеться в повідомленні. 

Уточнюється, що мета такої кібератаки полягала в блокуванні функціонування саме переливної станції, яка забезпечує рідким хлором для очищення води водопровідно-каналізаційних підприємств на всій території України.

"У тісній взаємодії з адміністрацією товариства вдалося попередити потенційну техногенну катастрофу. Для блокування ураження комп’ютерним вірусом інших складових інформаційно-телекомунікаційних систем об’єкту критичної інфраструктури, недопущення можливих катастрофічних наслідків, фахівцями СБУ у взаємодії із працівниками провайдера та "Аульської хлоропереливної станції" шкідливе програмне забезпечення VPNFilter було локалізоване та знешкоджене", - додали в СБУ. 

Також зазначено, що у травні 2018 року вже фіксувалися прояви підготовки російських спецслужб до проведення кібератаки на об'єкти державного і приватного секторів з використанням саме комп'ютерного вірусу VPNFilter.

VPNFilter - це багаторівневе модульне шкідливе програмне забезпечення з універсальними можливостями, які забезпечують проведення як киберрозвідки, так і деструктивних кібероперацій. 

Новини за темою: СБУ й "Антонов" підписали меморандум про обмін даними про кібератаки

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів