Фото з відкритих джерел
На окупованих територіях Донецької та Луганської областей представники ЛГБТ-спільноти зазнають переслідувань, і багато з них змушені приховувати свою орієнтацію. Про це йдеться в статті російського видання Republic.

Відзначається, що багато представників ЛГБТ, побоюючись за своє життя, виїхали з окупованих територій. А для тих, хто залишився, як зазначають правозахисники, повернулися "радянські часи" – коли гомосексуальність була заборонена, і її приховували.

Так звана влада "ДНР" і "ЛНР" практикує довільні арешти і тортури щодо геїв.

"На ранньому етапі конфлікту ситуація погіршувалася і тим, що в окремих районах майже безконтрольно правили військові загони (наприклад, козачі), не підкоряючись ні "народним республікам", ні умовного контролю Москви", - зазначає видання.

За даними правозахисного центру "Меморіал", навесні 2014 року в Донецьку почастішали прояви агресії (в тому числі побиття) проти тих, кого вважали за гомосексуалів – наприклад, через зачіски або сережки. В окупованій Горлівці були розвішані листівки з гаслом: "Гомосексуальність – це огидно і вона повинна переслідуватися за законом ДНР".

У Донецьку розгромили гей-клуб "Вавілон" та арт-простір "Ізоляція", учасники якого підтримували права ЛГБТ.

Крім того, у так званих "ДНР" і ЛНР" намагалися ввести офіційну заборону.

Новини за темою: Бойовики "ДНР" видворили з окупованої території ЛГБТ-активіста з Росії

"У Конституції "ДНР" написали, що "збочені союзи між людьми однієї статі переслідуються за законом" (пізніше цю фразу прибрали). У ЛНР, за інформацією журналістів, навіть збиралися прийняти спеціальний закон "про захист християнських традицій народу Луганщини від згубного впливу звичаїв ворожих держав, таких як Європейський союз, Канада і США". У підсумку від цієї ідеї відмовилися – обмежилися за прикладом Росії забороною на "пропаганду нетрадиційних відносин", - йдеться в статті.

В ЛГБТ-спільноті ходили чутки і про розправи. Розповідали про те, як "гея розстріляли і прикопали в посадці за Ясинуватським постом", а також про свавільні арешти, пограбуваннях і здирництво. 

Біженці з окупованого Донецька розповідали, що якщо бойовики дізнавалися про "нетрадиційну орієнтацію"  людини, її могли "забрати на підвал", заарештувати заради викупу чи безоплатної робочої сили. Заарештованих піддавали тортурам, а тих, кого не викуповували, могли відправити рити окопи в небезпечній зоні.

Видання пише, що відомі випадки, коли представників ЛГБТ виганяли з квартир або змушували звільнятися.

Новини за темою: Будні Трудового кодексу: Як депутати посварилися через дискримінацію ЛГБТ і погрожували втратою безвізу

Правозахисники відзначають, що у даній  ситуації, представники ЛГБТ змушені приховувати свою орієнтацію, а деякі підтримують фіктивні гетеросексуальні відносини, укладають фіктивні шлюби. За оцінками правозахисної організації "Інсайт", більшість, все-таки вирішили виїхати.

Нагадаємо, 1 квітня "Нова газета" повідомила, що в Чечні переслідують чоловіків нетрадиційної сексуальної орієнтації: за останні тижні поліцейські затримали близько 100 осіб, не менше трьох чоловіків вбили. У МВС Чечні і в адміністрації глави республіки ці повідомлення спростували.

Новини за темою: Із сайту Білого дому зникли розділи про права ЛГБТ-спільноти та зміни клімату

Прес-секретар глави Чечні Альві Карімов, коментуючи публікацію "Нової газети", сказав, що в республіці немає гомосексуалів.