РНБО продовжить санкції проти російських банків, – Порошенко

Президент зазначив, що відхід російських банків з України - це справа часу

Facebook Святослав Цеголко

Рада національної безпеки і оборони (РНБО) України продовжить санкції, введені раніше проти російських банків в Україні. Про це президент заявив у ході засідання Ради нацбезпеки і оборони України, передає "112 Україна".

"Сьогодні за пропозицією Національного банку я виніс на порядок денний (засідання РНБО, - ред.) питання про продовження санкцій проти російських банків, і я не бачу ніяких проблем, тому що наш підхід виявився правильним і ефективним", - заявив Порошенко.

Президент України нагадав, що Нацбанк розробив механізм, яким було заборонено здійснювати будь-які фінансові операції цих банків на користь пов'язаних з ним осіб, у тому числі материнських структур.

Новини за темою: Рада сьогодні не розглядатиме призначення нового голови Нацбанку, - нардепи

"Ці обмеження стосувалися надання міжбанківських кредитів, придбання цінних паперів. Розміщення коштів на рахунках, виплати дивідендів, розподіл прибутку і капіталу", - сказав президент, підкресливши, що іноземні партнери також ввели санкції проти банків з державним російським капіталом.

Він зазначив, що відхід російських банків з України - це справа часу.

"Зараз ці банки згортають свій бізнес в Україні", - зазначив Порошенко.

"Хочу поінформувати, що протягом 2017 року чисті активи українських банків з російським державним капіталом скоротилися на третину, а обсяг розміщених у них коштів фізичних і юридичних осіб зменшився на 28% і 34% відповідно. За 3 останніх роки банки з державним російським капіталом в чистих активах банківської системи України зменшилась практично вдвічі – з 10,6% до 5,6%", - відзвітував президент.

Нагадуємо, що всі п'ять працюючих в Україні російських банків - "Сбербанк", "ВТБ", "БМ Банк", "Промінвестбанк" і VS Bank з 23 березня 2017 року перебувають під санкціями - уряд заборонив їм проводити фінансові операції на користь пов'язаних з ними осіб, у тому числі материнських структур.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів