РНБО має призначити експертизи ефірів каналів "112 Україна" і NewsOne, - Піскун

Остаточне правове рішення може бути прийняте тільки судом, наполягає екс-прокурор

"112 Украина"

Екс-генпрокурор України Святослав Піскун заявив, що РНБО зобов'язана призначити експертизу контенту телеканалів "112 Україна" і NewsOne перш ніж приймати рішення про позбавлення їх ліцензій. Про це він заявив в ефірі ток-шоу "Пульс" на каналі "112 Україна".

Рішення про закриття або незакриття телеканалу може бути тільки правовим, а правове рішення може бути прийняте тільки судом, упевнений він.

"Якщо б раптом у вас дійсно знайшли проблему, то РНБО, як відповідальна за інформаційну політику під час АТО, повинна призначити відповідні експертизи, відповідні експертні оцінки, відповідні висновки фахівців, які знають, що таке шовінізм, а що не шовінізм. Треба провести це дослідження і тоді приймати рішення на законній підставі. А для цього треба час", - підкреслив він.

Нагадаємо, в четвер парламент закликав Раду національної безпеки та оборони України (РНБО) запровадити санкції проти телеканалів NewsOne і "112 Україна". Проект постанови № 9157 "Про схвалення пропозицій щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" підтримали 229 народних депутатів.

Гендиректор телеканалу Єгор Бенкендорф заявив, що спроби зупинити діяльність "112 Україна" є частиною більш масштабного процесу і стосуються незадовільної ситуації з дотриманням свободи слова в Україні. За його словами, сьогодні телеканал "112 Україна" змушений констатувати неможливість самостійного захисту своїх прав за допомогою правових інструментів і те, що незабаром це може призвести до припинення мовлення каналу. 

Звернення було скеровано президентові Європейської комісії Дональду Туску, верховному представникові Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Федеріці Могеріні, генеральному секретарю Ради Європи Турбйорну Ягланду, президенту Парламентської асамблеї Ради Європи Ліліан Морі-Паск'є, голові Комітету міністрів Ради Європи Марії Пейчинович-Бурич, верховному комісару ООН з прав людини Мішель Бачелет, координатору програм в Європі та Центральній Азії Комітету захисту журналістів Ніні Огняновій, генеральному секретарю Міжнародної федерації журналістів Ентоні Беланжеру.

Крім того, звернення було відправлено до міжнародних організацій Human Rights Watch, Freedom House, Amnesty International, "Репортери без кордонів" та Європейської федерації журналістів.

Телеканал "112 Україна" ще раз підкреслює, що протягом всього періоду свого існування він дотримується принципів журналістської роботи, на рівних правах надає можливість для висловлення своєї позиції всім українським політикам, представникам органів влади та незалежним експертам, а також принципово не уникає висвітлення гострих політичних і соціальних тем, і що саме така позиція телеканалу викликає і викликатиме спротив з боку окремих політиків і політичних сил.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів