Різницю в тарифах погашено: Гаряча вода у Києві може з'явитися 16-17 жовтня, – Мінфін

Зазначається, що Мінфін і Держказначейство перерахували близько 730 млн грн додаткової субвенції для відновлення подачі теплової енергії

Фото з відкритих джерел

Подачу гарячої води в Києві можуть відновити 16-17 жовтня. Про це повідомили в прес-службі Міністерства фінансів на своїй сторінці в Facebook.

Зазначається, що 3 жовтня Міністерство фінансів і Державна казначейська служба повністю перерахували 729 млн 560 тис. грн додаткової субвенції для погашення різниці в тарифах, щоб відновити в Києві безперебійне постачання теплової енергії.

"10 жовтня має відбутися засідання Господарського суду Києва, на якому має бути прийнято мирову угоду між Києвом та НАК "Нафтогаз України" про передачу боргів ПАТ "Київенерго" до КП "Київтеплоенерго". Після отримання постанови, до 12 жовтня включно, буде укладено договори між ВАТ "Київенерго" в КП "Київтеплоенерго" про передачу кредиторської заборгованості, а після цього - орієнтовно 16-17 жовтня - між КП "Київтеплоенерго" і НАК "Нафтогаз України" на поставку газу", – зазначили у Мінфіні.

Новини за темою: Майже 200 підприємств теплокомуненерго мають борги перед "Нафтогазом", - Зубко

Нагадаємо, що кияни вже кілька місяців залишаються без гарячої води (деякі з травня, а деякі з червня). 4 жовтня в КМДА повідомили, що мирову угоду з "Нафтогазом" підпишуть 10 жовтня і киянам зможуть дати гарячу воду і тепло. За словами заступника голови КМДА Петра Пантелєєва, гаряча вода з'явиться у квартирах киян тільки після укладення мирової угоди з НАК "Нафтогаз". Текст мирової угоди вже підготовлено, наразі його узгоджують всі зацікавлені сторони.

Нагадаємо, в 2017 році столична влада вирішила припинити співпрацю з ПАТ "Київенерго", а весь його комплекс 1 травня поточного року було передано новому підприємству "Київтеплоенерго".

Очікувалося, що комунальне підприємство успадкує дебіторську та кредиторську заборгованості компанії. Однак 19 липня Господарський суд Києва відмовився замінити "Київенерго" на "Київтеплоенерго" як відповідача в частині боргових зобов'язань

Тим часом "Нафтогаз" припинив постачання газу Києву через борги "Київенерго", які становлять майже 5 млрд грн, з них 1,2 млрд грн - борги по пені і штрафах, 3,8 млрд - борги населення і юросіб. Через ці борги "Нафтогаз" відмовляється підписувати контракт на постачання газу з "Київтеплоенерго". Внаслідок цього 70% жителів столиці опинилися без гарячої води. З питань спадкування боргів говорили про ризик відключення ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6, проте в останній момент підписали контракт на постачання газу з приватною компанією.

У кінці серпня в КМДА повідомили, що було знайдено компроміс. Зазначалося, що у разі виділення з держбюджету 730 млн грн для погашення різниці в тарифах перед "Київенерго" контракт буде підписано, а мешканцям столиці відновлять гаряче водопостачання. Уряд прийняв таке рішення.

5 вересня Апеляційний суд підтвердив, що столична громада і "Київтеплоенерго" не мають платити борг компанії "Київенерго" перед "Нафтогазом".

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів