Рішення Вселенського патріархату щодо України призведе до найстрашнішого розколу в православному світі, - Новинський

Народний депутат від "Опозиційного блоку" Вадим Новинський в ефірі "112 Україна". 12.10.2018 112.ua

Рішення Вселенського патріархату по Україні призведе до найстрашнішого розколу в православному світі. Таку думку в ефірі телеканалу "112 Україна" висловив народний депутат від "Опозиційного блоку" Вадим Новинський.

"Я вважаю, що подіями вчорашнього дня Вселенський патріарх перейшов всі мислимі і немислимі межі. Він присвоїв собі право одноосібно вирішувати долю православ'я. Це призведе до страшнейшему розколу в православному світі. І вже найближчим часом напевно буде розірвано всіляке спілкування Руської церкви і УПЦ з Константинопольським патріархатом", - заявив він.

Новинський вважає, що Патріарх Варфоломій "не мав ніякого права реабілітувати Філарета", оскільки анафема на останнього була накладена церквою іншого патріархату. "Це перший випадок в історії, він порушує абсолютно всі церковні закони… Змінювати ці закони може лише Вселенський собор, Вселенському патріарху ніхто не давав права це робити, він хоче стати Східним Папою, одноосібно вирішувати долю всього православного світу. Це не прийме жодна церква", - переконаний політик.

Наслідком подій 11 жовтня в Стамбулі Новинський вважає розрив відносин православних церков з Константинополем. "Ніхто не схвалює дії Вселенського патріарха. Напередодні Вселенський патріарх звертався з питання надання автокефалії Української церкви до всім помісним церквам. Я точно знаю, що абсолютно всі помісні церкви дали своє негативне ставлення в письмовому вигляді і передали це Вселенському патріарху", - резюмував він.

Нагадаємо, що 11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримала продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір'ю Україні є Константинополь. Також Синод зняв анафему з глави УПЦ КП Філарета і предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія. Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що найближчим часом відбудеться об'єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів