Рік безвізу: Українці понад 20 млн разів перетинали кордон з Євросоюзом

Понад 5 млн громадян України отримали біометричний паспорт

Помічник голови Держприкордонслужби Олег Слободян З відкритих джерел

За рік дії безвізового режиму в Україні зафіксовано понад 20 млн перетинів кордону з Євросоюзом, що на 2,3 млн більше, ніж минулого року. Про це повідомив помічник голови Державної прикордонної служби Олег Слободян в ефірі телеканалу "112 Україна". 

"Якщо порівняти цифри за рік до безвізу і рік безвізу, то ми впевнено можемо сказати, що безвіз відіграв свою роль, українці почали більше їздити до ЄС. Якщо за рік до безвізу ми зафіксували трохи більше 17,7 млн. перетинів українцями кордону до ЄС, то за рік безвізу їх вже понад 20 млн. Тобто 2,3 млн. перетинів кордону українцями до ЄС – це та чиста динаміка, до якої спонукало рішення про безвіз", - сказав він. 

Слободян додав, що з новим біометричним паспортом кордон перетнули 555 тис. українців (4% від загальної кількості перетинів). 

"В той же час зараз ми спостерігаємо динаміку дуже швидкого приросту громадян України, які перетинають кордон до ЄС, маючи біометричний паспорт. Тому дві причини. Перша - це початок літнього туристичного сезону. А друга - те, що у старих паспортах громадян термін дії довготривалих шенгенських віз закінчується", - зазначив Слободян. 

За словами помічника голови Держприкордонслужби, за цей рік проблеми стосувалися тільки комунікації з громадянами. Тобто, в інформуванні, які документи потрібно мати при оформленні паспорта, в тому числі дітям.

Разом з цим спікер Держприкордонслужби Сергій Гунько в ефірі телеканалу "112 Україна" підкреслив, що попит на оформлення біометричних паспортів серед українців ще зберігається. 

"Зараз вже не така величезна кількість, яку ми оформили минулого літа. За цей рік, що той, що минув, оформлено понад 5 млн біометричних закордонних паспортів. Це дуже багато. Для порівняння, у попередні роки ми оформили до 2,5, тобто більше, як у рази зріс попит", - прокоментував спікер. 

За його словами, черги за оформленням паспортів ще зберігаються, але ситуація більш спокійна. 

"Поступово підключаються ЦНАПи до тієї діяльності у великих містах, там ситуація покращилася. У тих містах, де ЦНАПи ще не підключилися – там поки зберігаються черги. Але ми розраховуємо, що найближчим часом ситуація виправиться... На сьогоднішній день ця черга суттєво зменшилися, але затримки ще залишаються", - підсумував Сергій Гунько. 

Нагадаємо, безвізовий режим між Україною і Європейським Союзом набрав чинності 11 червня. 

Зазначимо, 1 січня 2018 року розпочала роботу система фіксації біометричних даних для громадян 70 країн. На кордоні з Росією Україна в тестовому режимі запустила біоконтроль ще 27 грудня.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів