Євробачення в Києві
КГГА
Гендиректор Європейської мовної спілки (ЄМС) Інгрід Делентре повідомила прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана про намір багатьох країн-учасниць Євробачення-2017 відмовитися від участі в конкурсі через введення СБУ трирічної заборони на в'їзд в Україну російській учасниці Юлії Самойловій. Про це йдеться в листі Делентре, опублікованому на порталі oikotimes.com.

Лист датовано 23 березня, днем пізніше рішення СБУ про заборону в'їзду Самойловій.

“Якщо ви підтвердите заборону в'їзду - це, безумовно, матиме великий негативний вплив на міжнародну репутацію України. Безумовно, ми також стурбовані можливими негативними наслідками, до яких призведе цей інцидент Євробачення і ЄМС. Ми отримали низку повідомлень з критикою рішення СБУ і бажанням цих країн відмовитися від участі в пісенному конкурсі цьогоріч", - повідомила Гройсману Інгрід Делентре.

Гендиректор ЄМС також повідомила, що жодна країна раніше не блокувала участь у конкурсі, і ця заборона на в'їзд російській учасниці розцінюється як неприпустима.

"Як наслідок НСТУ може бути виключена з усіх подальших заходів ЄМС", - заявила гендиректор ЄВС.

Делентре попросила Гройсмана вирішити дане питання та "у вигляді винятку підтвердити участь Ю. Самойлової в Євробаченні-2017 на тих самих умовах, що й інших 42 делегації".

“Нам не наведено жодної інформації про те, що Юлія Самойлова становить загрозу нацбезпеці України. ЄМС докладає масу зусиль, щоб Євробачення залишилося поза політикою, і ми надмірно засмучені, а фактично злі на те, що в цьому році конкурс використовується як інструмент конфронтації між РФ і Україною", - заявила Делентре.

Як зазначила гендиректор ЄМС, "відсутність взаємно прийнятого рішення поставить під загрозу майбутню участь України в Євробаченні".

Скан-копія листа гендиректора EBU Володимиру Гройсману
oikotimes.com

Скан-копія листа гендиректора EBU Володимиру Гройсману
oikotimes.com

Відзначимо, що жоден з членів ЄМС публічно не заявляв, що розглядає відмову від участі у конкурсі в цьому році у відповідь на дії України.

29 березня швейцарський таблоїд Blick написав, що ЄМС розглядає санкції для України у разі, якщо питання з участю Самойлової не буде вирішене найближчим часом. Пізніше ЄМС пояснив, що твердження про санкції було умовиводом журналіста, який писав статтю, а не словами Делентре.

Як повідомлялося, СБУ на 3 роки заборонила в'їзд в Україну Юлії Самойловій. Її в Росії обрали для участі в конкурсі "Євробачення-2017", який пройде в Києві.

Віце-прем'єр-міністр України В'ячеслав Кириленко заявив, що Росія може взяти участь у Євробаченні, запропонувавши учасника, який не має проблем з українським законодавством. Він також напередодні відкинув ідею участі Самойлової в Євробаченні по відеозв'язку, оскільки це порушує закон.