РФ вручила українському повіреному ноту протесту через арешт риболовецького судна "Норд"

Судно під прапором Росії затримали в Азовському морі, воно зареєстроване на окупованій території АР Крим

Прикордонники затримали корабель під прапором РФ ДПСУ

Міністерство закордонних справ Росії 3 квітня вручило тимчасовому повіреному у справах України ноту з "рішучим протестом" у зв'язку із затриманням Держприкордонслужбою України російського риболовецького судна "Норд". Про це заявила на брифінгу речник МЗС РФ Марія Захарова, повідомляється на сайті відомства.

У РФ назвали затримання неправомірним.

Новини за темою: Суд заарештував затримане в Азовському морі російське риболовецьке судно з Криму

"Звернуто увагу української сторони на те, що екіпаж судна утримується в нелюдських умовах, до нього не допустили російських консульських співробітників. Російська сторона зажадала негайного звільнення незаконно затриманих російських громадян, повернення судна "Норд" його законному власнику та недопущення аналогічних провокацій у майбутньому", - йдеться в повідомленні.

Консульству Росії в Одесі дали вказівку продовжувати домагатися зустрічі з капітаном судна.

Новини за темою: В Азовському морі українські прикордонники затримали риболовецьке судно під прапором РФ

Також Росія назвала затриманих членів екіпажу з паспортами РФ, виданими в окупованій Керчі, громадянами РФ. У РФ назвали затримання "безчинством української влади".

"Українська сторона відмовляє нашим дипломатам у відвідуванні росіян, стверджуючи, що всі члени екіпажу, включаючи капітана, є вихідцями з Керчі, а, отже, громадянами України... Продовжуємо наполягати на невинності наших співвітчизників, піддаються незаконним, агресивних дій з боку силових і судових структур України", - йдеться в повідомленні.

Новини за темою: В окупованому Криму ще на півроку продовжили арешт українцю Панову

Як повідомлялося, 25 березня українські прикордонники в Азовському морі затримали риболовецьке судно-порушник під прапором Росії.

Судно "Норд" зупинили в 15 милях від Обиточної коси. У ході перевірки встановлено, що воно зареєстроване на тимчасово окупованій території АР Крим. Крім цього, члени екіпажу порушили порядок виїзду з тимчасово окупованої території України. Всі вони мали так звані паспорти громадян РФ, видані у Керчі. Пізніше суд заарештував затримане судно. 4 квітня українські прикордонники затримали капітана "Норду" Володимира Горбенка.

Новини за темою: На адмінкордоні з Кримом СБУ затримала "депутата Євпаторійської міськради"

Держприкордонслужба повідомила, що російським дипломатам не будуть надавати доступ до членів команди арештованого судна "Норд". ДПСУ пояснила це тим, що судно "Норд" є українським (порт реєстрації - Керч) і члени екіпажу, попередньо, також є громадянами України, а тому доступ до неї посадових осіб російських дипломатичних установ не передбачено.

Нагадаємо, морські порти, розташовані на території Автономної Республіки Крим (Євпаторія, Керч, Севастополь, Феодосія, Ялта), закрито на підставі розпорядження Кабінету міністрів України від 30.04.2014 № 578-р ("Деякі питання функціонування морського і річкового транспорту") та згідно з наказом Міністерства інфраструктури України від 16.06.2014 р. № 255 ("Про закриття морських портів").

Новини за темою: ФСБ провела обшуки в окупованому Криму, Єкатеринбурзі та Омську: говорять про викриття шпигунів

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів