РФ має намір переглянути нормативно-правову базу з Україною, - Попик

Наразі є непідтверджена інформація, що РФ має намір переглянути наявну договірно-правову базу щодо мореплавства в українських морських акваторіях

Фото з відкритих джерел

Російська Федерація має намір переглянути нормативно-правову базу з Україною. Про це в ефірі "112 Україна" повідомив радник прем’єр-міністра з міжнародних питань Сергій Попик.

Зазначимо, що раніше в МЗС РФ заявили, що непродовження договору про дружбу дало імпульс пролонгації процесу зачистки всієї договірно-правової бази між Росією та Україною.

"Судячи з цієї заяви, яку зробила російська сторона, це означає, що РФ має намір переглянути наявну договірно-правову базу, яка є між двома країнами, з метою її скорочення, при цьому вилучення, я так підозрюю, тих нормативних актів, договорів, які регулюють ті речі, в яких Росія не зацікавлена", - зазначив Попик.

"Наприклад, лунає в просторі про їхній намір переглянути наявну договірно-правову базу щодо мореплавства в наших морських акваторіях. Це означає, що росіяни готуються, створюють необхідні правові передумови для ескалації ситуації. Не більше і не менше", - додав радник прем’єр-міністра.

Нагадаємо, раніше Рада національної безпеки та оборони підтримала пропозицію Порошенка про непродовження договору з РФ на наступні 10 років. 19 вересня указ про введення в дію рішення РНБО щодо припинення договору про дружбу між Україною і РФ набув чинності.

21 вересня Міністерство закордонних справ України скерувало Росії ноту про непродовження договору про дружбу, співпрацю і партнерство, 25 серпня РФ її отримала

Договір про дружбу, співпрацю і партнерство між Російською Федерацією та Україною було ратифіковано Верховною Радою в січні 1998 року. Документ закріплював принципи стратегічного партнерства, визнавав непорушність тодішніх кордонів, повагу до територіальної цілісності та містив взаємне зобов'язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці один одного. 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів