Міністр соціальної політики Андрій Рева в ефірі телеканалу "112 Україна".20.03.2017
112.ua

Ставити на одну дошку блокаду Донбасу і рішення РНБО про припинення товарообігу з ОРДЛО – це, м'яко кажучи, когнітивний дисонанс. Про це повідомив міністр соціальної поліції Андрій Рева у "Вечірньому праймі" на телеканалі "112 Україна".

"Ми отримували сталь, виплавлену на заводах, які є українськими юридично, і на яких працювали українські робітники, які працювали в українському правовому полі. Шановні депутати разом з людьми заблокували цей товарообмін. Після чого, скориставшись ситуацією, бойовики за підтримки РФ ці підприємства практично конфіскували. І вони вийшли з правового поля України і втратили українську юрисдикцію. В цей момент президент сказав, "ми не можемо вести обмін з тими, хто не в українському правовому полі". Відчуваєте різницю? Між тим, що зробили ці люди і тим, що зробив президент. Ставити на одну дошку ці два рішення – це, м'яко кажучи, і є той когнітивний дисонанс", – сказав Рева.

Новини за темою: Через блокаду ОРДЛО вартість долара до кінця року може зрости ще на 6 грн, - джерело

Міністр вважає, що треба порахувати збитки від припинення товарообігу з ОРДЛО і подивитися, чи досягне Україна узгоджених з МВФ показників.

"З 25 січня у нас не відбувається обмін товарами з тими українськими підприємствами, які знаходяться на непідконтрольній території, які платили податки в український бюджет. Оскільки сьогодні взагалі повністю припинено обмін, і вони не припиняють сплати в наш український бюджет, фонди, значить, треба порахувати суми збитків, які зазнає український бюджет, пенсійний фонд, а потім подивитися, як це впливає на дохідну частину бюджету, яким чином його потрібно коригувати і чи досягнемо ми тих показників, узгоджених з МВФ, які ми погодили протягом 4 місяців переговорів, дуже складні", – сказав Рева.

Він додав: "Ще в п'ятницю це питання було в порядку денному засідання фонду на 20 число. Але в п'ятницю закінчилася зустріч лідерів країн "двадцятки" і вони це обговорювали це питання. За наслідками обговорення МВФ прийняв таке рішення. Очевидно, таке питання обговорювалось там".

Нагадаємо, 15 березня РНБО заборонила переміщати вантажі через лінію дотику на Донбасі. В якості винятку будуть пропускати гуманітарні вантажі.

Новини за темою: Гройсман: Блокада Донбасу – в інтересах Росії