Ректора угорського інституту в Береговому викликали до СБУ

Причиною цього став виступ Ілдіко Орос у Будапешті, де вона заявила про утиски угорців в Україні "фашистськими методами"

Ілдіко Орос mukachevo.net

Одну з лідерів угорської громади Закарпаття, депутата облради, ректора угорського інституту в Береговому Ілдіко Орос, викликали до Служби безпеки України за її заяви про утиски угорців в Україні "фашистськими методами". Про це пише місцеве видання Mukachevo.net з посиланням на саму Орос.

Приводом для цього став її виступ у Будапешті 23 жовтня, де Ілдіко Орос заявила, що угорців в Україні утискають фашистськими методами. За інформацією видання, поки в СБУ провели лише бесіду з ректором щодо цієї промови.

Як пише Mukachevo.net, на кількох угорських сайтах вже було опубліковано коментар самої Ілдіко Орос про цей випадок. "В цілому вона надала пояснення, що керувалася лише своїми думками, а до Будапешта поїхала на запрошення на честь жертв Угорської революції 1956 року", - йдеться в повідомленні.

Новини за темою: Угорщина перенесла видачу паспортів закарпатцям на свою територію, - Москаль

Як відомо, відносини Угорщини та України значно загострилися після ухвалення в Україні закону про освіту, який передбачає, що національні меншини поступово переводяться на навчання в школі українською мовою, а свою рідну мову зможуть вчити як факультативну.

Поряд з тим були й інші скандали: Угорщина вирішила створити посаду міністра розвитку Закарпатської області (нині назву змінили). До того ж було опубліковано відео, на якому низка українських громадян отримують угорські паспорти і складають присягу на вірність Угорщині в консульстві цієї країни в закарпатському Береговому. Процедура супроводжувалася порадою угорського дипломата не повідомляти українській владі про отримання нових документів.

Новини за темою: Прем'єр-міністр Угорщини заявив, що домовитися з нинішньою українською владою неможливо

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів