Реєстрація шлюбу за день сприяє кращому захисту прав і свобод переселенців, - юрист

Сьогодні, в залежності від регіону, такою процедурою скористалися від 11 до 40% тих, хто одружується

Проект Міністерства юстиції України – реєстрація шлюбу за один день - сприяє кращому захисту прав, свобод та захисту інтересів жителів тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб. Про це заявила доктор юридичних наук, професор, академік НАПрНУ, завідувач відділу Інституту держави і права імені В. Корецького Наталя Онищенко, повідомляє "РБК-Україна".

Переважна більшість критики проекту, за словами Онищенко, стосується культурно-емоційної, а не правової складової. "Поширюється думка, що "експрес-шлюб" може призвести до "експрес-розлучення". Однак на це можна відповісти так: чи є достатніми для обдумування 30 днів, а можливо, 60 або 90? Здається, межа в 30 днів не є панацеєю, що дозволить "з'їсти разом пуд солі", - додає фахівець.

Онищенко зазначає, що дійсно у ряді країн існує довгий підготовчий етап, який передує укладенню шлюбної угоди.

"Так, у державах англосаксонської (англо-американської) правових систем підготовчий етап передбачає отримання ліцензії – спеціального дозволу сторін на укладення шлюбу від церковних або світських владних органів, які здійснюють таку реєстрацію. Для цього молодята приносять клятву в церкві або присягу державним органам, що здійснюють реєстрацію шлюбу, в тому, що не мають ніяких перешкод для укладення шлюбу. Подібні дозволи дійсні протягом певного строку, встановленого законом – від місяця до року", - розповідає юрист.

Експерт акцентує, що в чинному законодавстві (ст. 32 Сімейного кодексу України) і до цього передбачалися винятки щодо скорочення місячного строку за наявності поважних причин, наприклад вагітності нареченої. Нагадаємо, Кабінет міністрів України 13 липня минулого року прийняв рішення про можливість реєстрації шлюбу за 24 години. Сьогодні, в залежності від регіону, такою процедурою скористалися від 11 до 40% тих, хто одружується.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів