Реєстрація шлюбу за 24 години: молодята зможуть подавати документи в режимі он-лайн

Сервіс буде діяти на території всієї України

www.gethsemanelviv.net

Молодята зможуть подати попередній пакет документів і одружитися протягом доби в одному з шести міст країни, де буде впроваджено експрес-реєстрацію шлюбу. Про це під час прес-конференції "Шлюб за одну добу" повідомив міністр Юстиції України Павло Петренко.

"Через інтернет можна буде подати попередній пакет документів", - сказав Петренко.

Він також додав, що в  окремих містах сервіс по реєстрації шлюбу буде працювати цілодобово.

Замісник міністра юстиції України Павло Мороз показав, як буде відбуватися подача документів в режимі он-лайн. На сайті треба буде обрати місто, тип органу, наступний крок – обрати конкретний орган. Далі  - суть заяви, тобто "подача заяви", наприклад. Треба обрати день і час та внести дані про заявника. Якщо треба додати документи - можна прикріпити. 

"Все просто. Якщо щось не виходить – на сайті працює кол-центр з аномером (044) 206-71-10)", - резюмував Мороз.

Як повідомлялося раніше, Кабінет міністрів 13 липня запустив пілотний проект з реєстрації одруження протягом 24 годин у Києві, Одесі, Львові, Маріуполі (Донецька область) та Сєвєродонецьку (Луганська область). З 2017 року Мін'юст прогнозує поширення даної послуги на всі регіони. Петренко зазначив, що всі організаційні питання щодо реєстрації одруження будуть покладені на місцеву владу.

Право реєстрації шлюбів отримають не тільки РАГСи, але і місцеві ради, а також нотаріуси. Вони ж зможуть видавати документи про смерть і народження дитини. Таким чином, РАЦСи втратять монополію на надання цих послуг. "Менше регулювання від держави приватного життя наших громадян – це найбільш швидкий шлях України від Радянського Союзу" - заявляв Петренко з цього приводу.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів