Раді пропонують збільшити штрафи за наругу над державними символами

Зараз штраф становить до 50 неоподатковуваних мінімумів, пропонують збільшити його до ста

Фото з відкритих джерел

Верховній Раді України пропонують посилити захист державних символів України та уточнити обставини їх використання. Про це йдеться в законопроекті № 4178, розміщеному на сайті парламенту.

Авторами законопроекту є кілька нардепів, серед яких – Юрій Луценко, Олег Березюк, Юлія Тимошенко, Олег Ляшко та інші.

Згідно з проектом, пропонується внести нову статтю до Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка визначає відповідальність за порушення порядку використання державних символів.

Новини за темою: На депутата, який не встав під час звучання гімну України, відкрито кримінальну справу

Нардепи ініціюють введення штрафів за такі порушення для керівників органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, а в разі використання державного прапора і/або державного герба України на житлових будинках - для власників цих будинків або осіб, відповідальних за експлуатацію багатоквартирних будинків на суму від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, пропонується уточнити, що мається на увазі під "публічною наругою над державними символами", яка карається у відповідності зі ст. 338 Кримінального кодексу України. Покарання, у відповідності з пропозиціями парламентаріїв, має бути посилене: штрафи в сумі до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян пропонується збільшити до 100 неоподатковуваних мінімумів.

Разом з тим автори законопроекту пропонують дозволити використання державних символів у соціальній рекламі, присвяченій захисту суверенітету й територіальної цілісності України.

Раніше в Луганській обл. затримали двох 16-річних хлопців, які зірвали український прапор.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів